Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65443.37
-1.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3513.92
-2.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.49
-5.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.5
-1.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Oyun Sektörü, Kripto Para Adaptasyonunu Artırabilir!

GameFi olarak adlandırılan ve play-to-earn (oyna-kazan) konseptine sahip olan oyunlar ilgi görmeye başladı.

Clock
Paylaş
Oyun Sektörü, Kripto Para Adaptasyonunu Artırabilir!

Her geçen yıl kripto para sektörü daha fazla büyüyor. Kripto paraların toplam piyasa değeri, yaklaşık olarak 2,40 trilyon dolar. Birçok “coin”in 1 yıl içinde muazzam yükselişler yapması, farm ve stake işlemleriyle sağlanan yüksek getiriler ve sektörün sürekli kendini geliştirip yeni alternatifler sunması birçok kişinin bu sektörde kalmasını sağlıyor.

728×90 muhabbit - Oyun Sektörü, Kripto Para Adaptasyonunu Artırabilir!300x250 muhabbit - Oyun Sektörü, Kripto Para Adaptasyonunu Artırabilir!
TOTAL 2021 12 27 14 00 57 1064x600 - Oyun Sektörü, Kripto Para Adaptasyonunu Artırabilir!
Kripto Paraların Toplam Piyasa Değeri

Yapılan araştırmalara göre; yaklaşık 300 milyon kişi, kripto paralarla işlem yapıyor. Dünya üzerinde yaşayan insan sayısının 7,7 milyar olduğunu varsayarsak, kripto paralarla işlem yapan insanların hâlâ bir azınlık olduğunu söyleyebiliriz.

DeFi ve NFT’nin popülerleşmesiyle birlikte kripto para piyasasında GameFi olarak adlandırılan ve play-to-earn (oyna-kazan) konseptine sahip olan oyunlar ilgi görmeye başladı. 2020 yılında oyun sektörünün toplam piyasa değeri 173 milyar dolardı. Kripto para sektöründe geliştirilen oyunlar, bu oyun pazarından iyi bir pay alabilir.

Ayrıca kripto para piyasasındaki birçok oyun projesi, yeni kullanıcıların kripto paraları daha kolay benimsemesini sağladı. GameFi projelerinden Axie Infinity, en iyi örneklerden biri olabilir. Ağustos ayında, Axie Infinity’nin aktif kullanıcı sayısı 1 milyona ulaştı ve oyunun bu kadar çok sevilmesi ve bu kadar çok oynanması herkesi şaşırttı. Axie Infinity’nin “token”ı olan AXS, kripto para piyasa değeri sıralamasında 30’uncu sırada yer alıyor.

Kripto para oyun projelerine olan ilgiden dolayı sürekli duyduğumuz “metaverse” kavramı da hayatımızda yerini aldı. Önümüzdeki yıllarda tamamen farklı bir oyun dünyası bizi bekliyor olabilir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar