Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57072.39
11.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3266.62
6.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.32
6.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.6
0.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Panama, Kripto Paraları Legal Hale Getirmek İstiyor!

Panama Kongre Üyesi Gabriel Silva, ülke içinde dijital para biriminin kullanımını düzenleyen bir yasa tasarısı sundu.

Clock
Paylaş
Panama, Kripto Paraları Legal Hale Getirmek İstiyor!

Panama Kongre Üyesi Gabriel Silva, ülke içinde dijital para biriminin kullanımını düzenleyen bir yasa tasarısı sundu. Panama’da önerilen tasarı, Bitcoin’i ulusal bir alternatif ödeme yöntemi olarak tanıyacak.

gabriel silva twitter

Twitter üzerinden yapılan duyuruya göre Kongre Üyesi şunları söyledi:

Bugün Kripto Para Yasa Tasarısını sunuyoruz. Panama’yı blok zinciri, kripto para varlıkları ve internet ile uyumlu bir ülke haline getirmeye çalışıyoruz. Bunun binlerce iş yaratma, yatırım çekme ve hükümeti şeffaf hale getirme potansiyeli var.

Önerilen tasarının başlığı “Kripto Para Yasası“: Panama’yı dijital ekonomi, blok zinciri, kripto para ve internet ile uyumlu hale getirmeye çalışmak. Tasarı, dijital varlıkları alternatif bir küresel ödeme yöntemi olarak tanımak için tasarlanmış gibi gözüküyor. Tasarı kabul edilirse, herhangi bir sivil veya ticari operasyonda kripto para kullanılabilecek.

Tasarıya göre, önerilen yasanın beş özel hedefi var. İlk hedef, Panama Cumhuriyeti’ndeki devletin, bireylerin ve tüzel kişilerin dijitalleşmesini, kamu hizmetlerini şeffaf hale getirmek için sağlamaktır. Dijital varlıkların kullanımına yasal, düzenleyici ve mali kesinlik sağlamak, yasanın amaçladığı başka bir hedef gibi gözüküyor.

Taslak, düzenleyici bir çerçevenin oluşturulmasının yanı sıra tüm sistemin insanlar ve işletmeler arasında akıllı sözleşmeler ve yeni organizasyon biçimleri gibi yeni güven oluşturma seçenekleri sağlamak. Ana hatlarıyla belirtilen nihai hedef, Panama’nın tüm vatandaşlarına ve sakinlerine dijital dünyaya adapte etmek gibi gözüküyor

Panama, El Salvador’un Peşinde

Orta Amerika’da kripto para birimine çok fazla ilgi vardı. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi diğer ülkelere özgüven sağlamış olabilir. Şuan El Salvador’da Bitcoin yasal para birimi olarak kullanılabiliyor.

Bununla birlikte, El Salvador ve Panama kripto para yasa tasarılarında baya bir fark var diyebiliriz. El Salvador, yerel işletmeleri veya hizmet verenler için Bitcoin’i kabul etmeyi zorlamayı seçti. Panama ise kripto parayı zorunlu kılmayacak. Panama bunun yerine dijital para birimini kabul etmeyi özgür bir seçim haline getirecek. Ancak her iki ülke de vatandaşlarının dijital para birimini kullanarak vergi, harç ve diğer devlet yükümlülüklerini ödemesini istiyor gibi gözüküyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar