Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63044.81
-4.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3082.06
-4.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.35
-10.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.2
-6.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Paraguay’da Kripto Para Yasası, Onay İçin Meclise Gidiyor!

Paraguay Senatosu, temmuz ayında sunulan bir kripto para birimi yasa tasarısını onayladı.

Clock
Paylaş
Paraguay’da Kripto Para Yasası, Onay İçin Meclise Gidiyor!

Paraguay, kripto para yasasını onaylanmak için ilk adımını attı. Temmuz ayında ortaya konulan yasa tasarısı Paraguay Senatosu’nda onaylandı. Senatör Fernando Silva Facetti, yasa ile ilgili şunları söyledi:

Yeni yasa, dijital varlıkların madenciliğini bir endüstri olarak kabul edecek ve genişleyen bir sektörün resmileştirilmesiyle beraber enerji erişimini garanti altına alacak.

728×90 muhabbit - Paraguay'da Kripto Para Yasası, Onay İçin Meclise Gidiyor!300x250 muhabbit - Paraguay'da Kripto Para Yasası, Onay İçin Meclise Gidiyor!

Yasa; sanal varlıkları,”token”ları, kripto para madenciliğini ve dijital varlık servis sağlayıcılarını (VASP’ler) içeriyor. Yeni yasa, kripto para madenciliğini yasal bir faaliyet olarak kabul ediyor.

Paraguay’da kullanılan enerji miktarına göre, beş kat daha fazla enerji üretildiği söyleniyor. Bu detay, kripto para madenciliği yapan şirketlerin dikkatini çekiyor. Gelecek olan yeni yasayla beraber, Ulusal Elektrik İdaresi’nden endüstriyel elektrik tüketim izni alındıktan sonra bu alandaki faaliyetlerin nasıl olacağı konusu biraz daha netleşecek.

Tasarı, şirketlerin ve bireylerin kripto para alım-satımı için lisans alma ihtiyacını da ortaya koyuyor. Bu da Paraguay’ın, KYC-AML-TF gerekliliklerine uyacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: KYC Nedir?

Senatör Fernando Silva Facetti, yasa tasarısının gelecek yıl Meclis Başkanvekili tarafından değerlendirilmesini ve gerektiğinde yeni düzenlemeler yapılması için kamu ve özel şirketlerle görüşülmesini talep ediyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar