BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Passfolio’da Kripto Para Kullanarak ABD Borsalarına Yatırım Yapılabilecek!

ABD dışındaki yatırımcılar artık ABD borsalarında yatırım yapabilecek.

Yayın:

-

Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlı bir platform olan Passfolio Securities, ABD vatandaşı olmayanların artık Passfolio platformu aracılığıyla ABD borsalarında yatırım yapabileceğini duyurdu.

Passfolio’ya göre, dünya genelinde 170’den fazla ülkede bulunan kullanıcılar platformlarından yararlanabilir ve ABD borsalarına yatırım yapabilirler. Firma açıklamasında kullanıcının uygulamayı indirerek, Passfolio Financials aracılığıyla seçtiği herhangi bir dijital varlık için ABD borsasına erişim sağlayabileceğini bildirdi. Şirket ayrıca yapılacak olan tüm bu işlemler (para yatırma veya çekme) için komisyon talep etmediklerini ve kullanıcıların minimum 1 $ olmak üzere tercih ettikleri herhangi bir miktarla ticarete başlayabileceklerini söyledi.

Passfolio’nun CEO’su David Gobaud yaptığı açıklamada, dünya çapında çok az insanın ABD borsalarına erişebildiğini belirtti. Bu kapsamda da CEO, ABD dışındaki yatırımcıların ABD borsalarına erişmesine izin vermek için yerel ve uluslararası borsa sağlayıcılarla ortaklıklar kurduklarını söyledi.

Şirket, diğer ülkelerdeki yatırımcıların Amerikan menkul kıymetler borsasına girmek istemelerinin birden çok nedeni olduğunu açıkladı. Bunlardan biri olarak da, yatırımcıların fonlarını küresel olarak en güçlü para birimlerinden biri olan ABD Dolarında bulundurmalarına bağlıyor.

Passfolio, dolar kullanmayan yatırımcılar için de yeni geliştirdikleri uygulama ile kullanıcılara, kripto para seçeneğinden de yararlanabileceklerini duyurdu. Bu kapsamda yatırımcıların kripto para birimlerini nakde çevirme güçlüklerinden korkmalarına gerek olmadığını söyledi.

Yapılan açıklamada kripto para bir kullanıcının hesabına yatırıldıktan sonra, kullanıcı bunu aracı hesabına göndermeden ve istediği borsaya yatırım yapmadan önce Passsfolio Financials’ta dolar eşdeğerine çevrilebileceği bildirildi.

Kripto para pazarındaki en gözde paraları ve diğer dijital varlıkları destekleyen Passfolio, Financials, dijital varlıkları dolara dönüştürmek için Gemini kripto değişim hizmetlerini kullandığını açıkladı.

Passfolio ayrıca, kripto alım satım hesaplarında 1.000 dolara kadar bakiyesi olan kullanıcıların bunun için ödül kazanmaya hak kazanacağını da duyurdu. 

Passfolio’nun şimdilik, Kolombiya, Arjantin ve Latin Amerika bölgesindeki ülkeleri desteklediği ancak yakın zamanda daha geniş bölgelere ulaşacağı bildirildi.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Binance ABD Merkezli Kullanıcılarını Uyardı: Fonlarınızı 14 Gün İçinde Çekin!

Fonlarını çekmeyen kullanıcıların hesaplarının kilitleneceği bildirildi.

Yayın:

-

Binance

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarına borsadan mümkün olan en kısa sürede ayrılmalarını isteyen bir süre verdi. Binance, ABD’deki müşterilerine kripto para borsasından paralarını çekmek için yalnızca 14 (on dört) günleri olduğunu belirten e-posta gönderdi.

Popüler kripto borsası, borsanın ticaret platformuna erişimlerini engellemek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarını baskı altına alma çabalarını artırıyor. Bu kapsamda Binance, kripto para borsasında Amerika Birleşik Devletleri kullanıcısı olarak tanımlanan müşterilerine kesin uyarıda bulunmaya başladı.  

Kullanıcılara gönderilen e-posta’da, işlem platformundaki aktif hesaplarını kapatmak için artık 14 günleri olduğunu söyleyen Binance, kullanıcıların bu süre içinde tüm fonlarını çekmeleri gerektiğini iletti. Aksi takdirde, borsa, hesaplarını kilitleyeceğini ve belirtilen süre içinde para çekemezlerse paralarına tekrar erişemeyeceklerini söyledi.

Kullanıcılara gönderilen E-posta’nın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın kullanıcımız, sürekli olarak mevcut kontrollerimizi düzenli aralıklarla tarıyoruz, kendinizi ABD’li bir kişi olarak tanımlarken Binance’a erişmeye çalıştığınızı fark ettik. Lütfen kullanım şartlarımıza göre ABD’li kişilere hizmet veremeyeceğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.”

Binance daha önce ABD müşterilerini borsadan çıkmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Temmuz 2019’da yayınlanan bir duyuru ile Binance, Binance ABD’yi başlatmak için BAM Trading Services Inc. ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. O zamanlar borsa, Amerikalı müşterilere platformun hizmet şartlarını ihlal etmediklerine veya ticarete erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına dair kanıt sunmaları için 90 gün vermişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

OKEx Kullanıcı Ödül Programı İle Ödülleri Başlatıyor!

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Yayın:

-

okex

Kripto para borsası OKEx, çekimlerin açılması ile birlikte başlatacağı ödül programını yayınladı. Bildiğiniz üzere daha önce çekimlerin 27 Kasım ya da öncesinde açılacağı duyurulmuştu. Çekimlerin açılmasının hemen öncesinde ödül programı da yayınlandı.

Program kapsamında platformdaki mevcut kullanıcılar için ödüller ve bonuslar planlanmış durumda.

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Gelir Kullanıcılarla Paylaşılacak

Geçtiğimiz yedi hafta boyunca perpetual swap (sürekli takas) ve futures (vadeli işlemler) platformlarından elde ettiği gelirin yüzde 20’sini bir fon olarak ayıran OKEx, bu fonu kullanıcıların varlıklarına ve işlem detaylarına göre tek seferlik olmak üzere dağıtacak. Kullanıcıların ödüllerden yararlanabilmeleri için çekim işlemleri açılana kadar KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte.

OKEx’in kendi tokeni olan OKB tutan kullanıcıların varlık miktarları iki kat olarak hesaplanacak.

Diğer bir bonus ise 23 Kasım öncesinde 10,000 USDT ve üzeri varlık bulunduran kullanıcılar için oluşturulmuş durumda. Bu kullanıcılara varlık miktarına göre minimum 100 USDT maksimum 1,000 USDT değerinde komisyon kartı tanımlayacak.

10,000 ve 100,000 $ arası varlık bulunduran kullanıcılar 100 USD değerinde komisyon kartı elde edecekler.

Komisyon Kartı Tablosu

Mutlu Cuma Ödül Programı

Üçünücü ödül ise platformun tüm kullanıcılarını kapsıyor. Program kapsamında perpetual swap gelirlerinin bir kısmı her Cuma günü kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek. Ödemeler ise BTC cinsinden gerçekleştirilecek.

Tüm ödüller için kullanıcıların KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte. 4 Aralık itibarıyla başlayacak olan ödül dağıtımları Cuma günleri düzenli olarak devam edecek. Kullanıcıların Mutlu Cuma ödüllerinden faydalanabilmeleri için günlük ortalama varlık miktarı ve işlem hacimlerinin 100 USDT ve üzeri olması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Jay Hao Yarın AMA Etkinliği’ne Katılıyor

OKEx CEO’su Jay Hao, ödül programı ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırmak üzere AMA Etkiliği’ne katılacak. OKEx’in İngilizce Telegram kanalında gerçekleştirilecek AMA etkinliği Türkiye saati ile 16.00’da gerçekleştirilecek.

AMA Etkinliği’nin Türkçe çevirisi ise etkinliğin hemen ardından OKEx’in Türkiye Telegram kanalında gerçekleştirilecek. Bonuslarla ilgili tüm sorularınızı etkinlikte direk olarak OKEx CEO’suna sorabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.