Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51734.97
1.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3061.79
3.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.07
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.5
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PayPal CEO’su Daniel Schulman: Kripto Paralara Olan Talep, Beklentileri Aştı!

CEO, insanların kağıt paradan dijitale geçeceğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
PayPal CEO’su Daniel Schulman:  Kripto Paralara Olan Talep, Beklentileri Aştı!

Dev ödeme platformu PayPal’ın CEO’su Daniel Schulman, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde finansal sistemde son yirmi yılda olduğundan daha fazla değişiklik olacağını belirtti.

Binance BannerBinance Banner

CEO’ya göre, kripto para birimlerine olan talep, 2020’nin sonlarında şirketin kripto para ticaretini başlatmasından sonra beklenenin üzerine çıktı.

25 Nisan tarihinde Time dergisine açıklama yapan CEO şu ifadelere yer verdi: 

“Kripto para tarafındaki talep, başlangıçta beklediğimizden daha çok yönlü oldu. Bu alanda çok fazla heyecan var.”

Schulman, aşırı pahalı ve yavaş uluslararası işlemler nedeniyle hâlihazırda verimsiz olduğu için mevcut finansal altyapının modernizasyona ihtiyacı olduğunu dile getiriyor. CEO, finansal sistemin önümüzdeki beş ila 10 yılda son yirmi yılda yaşadığından daha fazla değişiklik görmeye hazır olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Bundan on yıl sonra, nakit kullanımında muazzam bir düşüş göreceksiniz. Tüm ödeme işlemleri cep telefonu ile yapılabilecek. Kredi kartları ortadan kalkacak ve telefonunuzu kullanacaksınız. Çünkü bir telefon, kredi kartınıza dokunmaktan çok daha fazla değer katabilir.”

Schulman, insanlar kağıt parayı kullanmayı bıraktıkça merkez bankalarının para politikalarını yeniden düşünmek zorunda kalacaklarını belirtiyor. Ayrıca insanların, merkez bankası dijital para birimlerinin dağıtılmış defter teknolojisi gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerden yararlanabileceğini söylüyor.  

Bilindiği üzere PayPal, Ekim 2020’de Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere bir çok kripto para biriminin kullanımı ile ilgili yeni bir girişim başlatmıştı. Daha sonra artan fiyatlar ve kripto para talepleri ile PayPal, kripto para hizmetlerini müşterilere genişletmeye devam etti ve kullanıcıların kripto ödemelerine izin vermek için Mart ayı sonlarında kripto para ödeme hizmetini başlattı. 

Bunun yanında yakın zaman önce, PayPal’a ait ödeme platformu Venmo, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash dahil olmak üzere dört büyük kripto para birimi için ticaret başlattığını duyurdu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar