Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62149.84
1.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3433.01
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.62
1.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.9
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PayPal, Hisse Senedi Ticareti Hizmeti Vermek İstiyor!

PayPal, hisse senedi ticareti hizmeti için görüşmeler yürüttüğünü ancak çok aceleci davranmak istemediğini belirtti.

Clock
Paylaş
PayPal, Hisse Senedi Ticareti Hizmeti Vermek İstiyor!

Amerikan ödeme hizmeti şirketi PayPal, geçen yıl kripto para ticareti hizmetlerini başlattıktan sonra hisse senedi ticareti için de bir platform oluşturmayı veya bu hizmeti sunmanın yollarını araştırmaya başladı.

Binance BannerBinance Banner

CNBC’de Pazartesi günü yazılan habere göre PayPal, kripto para dostu olup aynı zamanda hisse senedi alım satım uygulaması olan Robinhood ve benzeri rakipleriyle rekabet edebilmek için kendi hisse senedi ticareti hizmetini verebileceği yolları araştırıyor. PayPal bu hizmeti, en baştan kendi oluşturduğu bir platformla ya da hali hazırda bu hizmeti veren bir platforma ortak olup başlatabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte PayPal, hisse senedi ticareti hizmeti için görüşmeler yapıyor ancak bu yatırımı bu yıl yapmaya çok sıcak bakmıyor. Anlaşılan PayPal bu süreci yavaş ve emin adımlarla yürütmek istiyor.

CNBC’ye göre, PayPal’ın Finans Sektörü Düzenleme Kurumu tarafından bir aracı kurum olarak hizmet vermesinin onayı sekiz aydan fazla sürebilir.

Bununla beraber bir iddiaya göre PayPal’ın, daha önce açıklanmayan bir bölümü olan ve aynı zamanda “PayPal’da Invest” olarak bilinen bir departmanı var. Paypal, bu departmana yeni CEO olarak finans sektöründe deneyimli olan Rich Hagen’i işe aldı. Hagen’in LinkedIn’deki sayfasına göre, Hagen PayPal’ın tüketici yatırım işindeki fırsatları keşfetme çabalarından sorumlu olacak.

Richard J. Hagen’in Linkedin Profili

Hagen, 2016 yılında çevrim içi aracılık şirketi TradeKing’i satın alan düzenlenmiş bir aracı kurum olan Ally Invest’in kurucu ortağı ve eski başkanıdır. Yeni PayPal yöneticisi aynı zamanda 2005 yılında kurucu ortağı olduğu TradeKing’in de başkanıydı.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar