Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65357.53
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3143.45
2.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.19
6.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.1
2.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PayPal ve Intuit Kredi Verebilen Şirket Kapsamına Alındı

Paypal ve Intuit, kredi verebilen kurumlar kapsamına alındı.

Clock
Paylaş
PayPal ve Intuit Kredi Verebilen Şirket Kapsamına Alındı

FED tarafından yapılan düzenleme ile birlikte kredi verebilen kurumlar kapsamına bankalar haricinde fintech şirketleri de eklenmiş durumda. Coronavirus sebebiyle kredi bandının genişletilebilmesi ve küçük işletmelere daha hızlı kredi imkanı sağlanması amaçlanmakta. Bu sayede belirtilen fintech şirketleri “acil borç verme” programı kapsamına alınmış oldu. “Acil borç verme” programı ise 2 trilyon $’lık teşvik programı ile birlikte Trump tarafından açıklanmıştı.

728×90 muhabbit - PayPal ve Intuit Kredi Verebilen Şirket Kapsamına Alındı300x250 muhabbit - PayPal ve Intuit Kredi Verebilen Şirket Kapsamına Alındı

Intuit ise programa QuickBooks Capital aracılığıyla katılmakta.

QuickBooks Capital olarak, küçük ölçekli işletmelerin ve diğer başvuru sahiplerinin hızlı bir şekilde krediye erişebilmeleri adına başvuru sürecinin otomatikleştirilmesi için elimizden geleni yapacağız.

Konuyla ilgili olarak PayPal CEO’su Dan Schulman, küçük ölçekli işletmelerin yaşanılan bu zorlu dönemde hayatta kalmasına yardımcı olmak adına üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtmiş durumda.

İşletmelerin sorunlarını çözmek adına sermayemizi ve uzmanlığımızı sonuna kadar kullanacağız.

İlk başvuruların ise tamamlanıp onaylandığı da Schulman tarafından açıklanmış bulunuyor.

Herkes Bankalardan Şikayetçiydi

Banka harici kuruluşların kredi vermekle yükümlü kurumlar arasına dahil edilmesinin çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan Schulman, bu noktaya bankalar ile ilgili şikayetlerin zirveye çıkması sebebiyle oluştuğunu da belirtti.

Bazi işletmelere düşündüğünden daha az kredi çıkabilir.

Kredilendirme limitlerinin tamamen kendi kredi politikalarına bağlı olduğunu da belirten Shulman, herkese verebilecekleri maksimum oranda krediyi vereceklerini de açıkladı.

ABD hükümetin hızlı kredilendirme politikası adı altında bankalar harici fintech kurumlarına da kredi verme yetkisi tanıması, sizce önümüzdeki dönemde bir risk oluşturma potansiyeli taşıyor mu?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar