Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56746.06
1.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3234.93
0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.15
-0.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
-1.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

PayPal Kripto Mühendislerinin Peşinde!

PayPal kullanıcılarına, kripto para servisi sunabilir!

Clock
Paylaş
PayPal Kripto Mühendislerinin Peşinde!

Söylentilere göre, küresel bir ödeme platformu olan PayPal kullanıcılarına doğrudan kripto para satın almalarına olanak sağlayacak. Ve bunu gerçeğe dönüştürmek adına kripto ve blockchain uzmanlarını işe alıyor. Ve bu adımları halka açık bir şekilde atıyorlar. Yani iş ilanları ve iş alanları PayPal’ın kendi iş kurulunda erişime açık.

Binance BannerBinance Banner

Kurulda açılmış olan ilk iş ilanı, “Teknik Sorumlu – Kripto Mühendisi” başlıklı bir ilan. İlanda bu iş için başvuran kişinin, “küresellik ve yeniliklere odaklanan girişimlerden” sorumlu olacağı belirtilmiş. Muhtemelen bu iş ilanı PayPal hizmetlerinin kullanılabilirliği, performansı ve ölçeklenebilirliği hedefleyen kripto ürünlerinin / özelliklerinin tasarlanmasını ve geliştirilmesini içeriyor.

İkinci iş ilanında, şirketin araştırma grubuna bir blockchain mühendisine ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor. Görev olarak ise “stratejik teknoloji etkinleştirme ekibi içinde yeni oluşturulacak bir grup için, blockchain teknolojileri ve PayPal için potansiyel kullanım alanları hakkında uzmanlık.” olarak belirtilmiş.

Bu iş ilanlarına bakılacak olursa, kripto para topluluğu PayPal’ın elini kripto para birimlerine resmi olarak atacağını düşünüyor. PayPal iş ilanlarına başvuracak kişilerden C++ deneyimi, asimetrik şifreleme ve kriptografik gibi Bitcoin ve blockchain gelişimi ile örtüşen deneyimleri istiyor.

Bildiğiniz üzere, PayPal ne yazık ki ülkemizde kullanılamıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar