Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66015.98
-1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3478.67
-0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.33
-2.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PayPal Kripto Para Odaklı Yeni Uygulamasını Yayınladı!

PayPal’ın yeni uygulaması yayında!

Clock
Paylaş
PayPal Kripto Para Odaklı Yeni Uygulamasını Yayınladı!

PayPal, müşterilerinin tüm dijital ödeme ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan yeni uygulamasını piyasaya sürdüğünü duyurdu!

PayPal CEO’su Dan Schulman’ın Temmuz ayında söylediğine göre, şirketin yeni uygulaması Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulmaya hazırdı.

728×90 muhabbit - PayPal Kripto Para Odaklı Yeni Uygulamasını Yayınladı!300x250 muhabbit - PayPal Kripto Para Odaklı Yeni Uygulamasını Yayınladı!

Salı günü yayımlanan bir açıklamaya göre yeni uygulama, kullanıcıların PayPal üzerindeki tüm dijital finans ürünlerine kolay bir şekilde erişmesine olanak sağlayacak.

Yeni uygulama, kripto para ödemelerini ve birikim hesaplarını yönetmek için bir cüzdan olarak nitelendiriliyor. Ayrıca yeni uygulama hem kripto para yatırımcılarına hem de geleneksel yatırımcılara hizmet verecek.

Bununla beraber PayPal, birikim hesaplarını sağlamak için Synchrony Bank ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Duyurunun bir parçası olarak dijital ödeme devi, müşterilerinin yeni uygulama sayesinde birikim hesaplarında yıllık %0.40’a varan getiri elde edebileceklerini açıkladı.

Müşteriler ayrıca birikim hesabındaki kazançlarını çevrim içi alışveriş platformlarında kullanmak üzere PayPal bakiyesine dönüştürebilecek.

Bahsedilen diğer özellikler arasında fatura ödemeleri, para iadeleri ve indirimler yer alıyor.

PayPal ayrıca, çevrim dışı QR kod ödemesi ve yeni yatırım olanakları da dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda uygulamaya çok daha fazla özellike eklemeyi düşündüğünü söyledi.

PayPal Hisse Senedi Alım Satım Piyasasına da Girebilir!

Bazı iddialara göre şirket, hisse senedi alım satım piyasasına girmeyi de düşünüyor. Görünüşe göre PayPal, Robinhood ve benzeri şirketler ile rekabeti artırmayı planlıyor. Fakat bu plan uzun vadeli bir plan olarak görünüyor. Çünkü PayPal’ın böyle bir hizmet sunması için finansal otoritelerden gerekli izinleri alması gerekiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu tür onayların alıması, uzun sürebiliyor.

Yeni uygulamanın duyurusu, şirketin Birleşik Krallık’taki kullanıcıları için kripto para ticaretine olanak sağlamasından kısa bir süre sonra geldi.

Geçtiğimiz dönemlerde Schulman, dijital ödeme sistemlerinin kripto para birimlerini benimsemesi için tam zamanı olduğunu belirtmişti. Görünüşe göre Schulman, hala bu söylediklerine inanıyor ve şirketi bu noktaya doğru ilerletiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar