Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66559.99
3.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.38
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
4.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.1
3.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Pekin, Metaverse ve NFT Alanında Yeni Adımlar Atıyor!

Pekin, şehrin yeni inovasyon bölgelerine daha fazla metaverse gelişimi getirmeye çalışıyor.

Clock
Paylaş
Pekin, Metaverse ve NFT Alanında Yeni Adımlar Atıyor!

Pekin, metaverse teknolojileri ve NFT’ler geliştirmek için yeni bir plan yayımladı.

Pekin belediye yönetimi tarafından 23 ağustos tarihinde yayımlanan iki yıllık Pekin Kentsel Alt Merkez Metaverse İnovasyon ve Kalkınma Eylem Planında yeni projelere ait detaylara yer verildi.  

728×90 muhabbit - Pekin, Metaverse ve NFT Alanında Yeni Adımlar Atıyor!300x250 muhabbit - Pekin, Metaverse ve NFT Alanında Yeni Adımlar Atıyor!

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Plan, ağırlıklı olarak Pekin Uluslararası Bilim ve Teknoloji İnovasyon Merkezi’nin mevcut gelişimine ve Pekin’in, şehrin alt merkezinde küresel bir dijital ekonomi şehri inşa etmesine yönelik uygulama planına dayanıyor.

Turizm ve kültürel değişim için bir kaynak olarak şehrin yenilik merkezinde metaverse gelişimi için potansiyel bir rolü olduğu vurgulanıyor. Yani şehirde bir metaverse tema parkı ve akıllı oteller gibi yapılar oluşturulacağı belirtiliyor.

Raporda ayrıca, şu an için yapılacak olan gelişmelere yönelik gerçek hibeler veya sübvansiyonlar için herhangi bir bütçe sağlanmadığı belirtiliyor. Yapılan yeni açıklamalar metaverse teriminin, bölgede farklı yorumlara yol açtığını gösteriyor. Aslında Pekin’in planı, büyük ölçüde sadece sanal gerçeklik anlamına gelen bir metaverse vizyonuna büyük ölçüde dayanıyor gibi görünüyor.

METAVERSE3 01 1200x600 - Pekin, Metaverse ve NFT Alanında Yeni Adımlar Atıyor!

Blockchain ve Çin

Bilindiği üzere Çin, 2021 yılının başlarında kripto para madenciliğini resmi bir şekilde yasakladı. Ancak o zamandan beri bir yandan da blockchain teknolojisine dayalı gelişim ve dijital ekonomilerle yakından ilgilenmeye devam etti. Ülke özellikle CBDC alanında attığı adımlar ile diğer ülkelere nazaran oldukça yol almış durumda.

İlginizi çekebilir: CBDC Nedir?

Hatta öyle ki şu anda resmi olarak halka açık bir kullanımı olmamasına ve dolayısıyla hacimlerin belirsiz olmasına rağmen, Çin’in dijital yuanı, onu bugüne kadarki en büyük operasyonel merkez bankası dijital para birimi konumuna yerleştirmiş durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar