Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59704
3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.9
2.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.99
1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.7
0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Peter Schiff’in Bankası Kara Para Mı Aklıyor?

Peter Schiff’in başı dertte!

Clock
Paylaş
Peter Schiff’in Bankası Kara Para Mı Aklıyor?

Avustralya medyası The Age tarafından bildirilenlere göre, Bitcoin’den pek haz etmeyen Peter Schiff’in ortağı olduğu Euro Pacific Bank’ın, Avustralya ve dünya çapındaki organize suç örgütleri tarafından kullanılan bir kara para aklama aracı olarak kullanıldığından şüpheleniliyor.

728×90 muhabbit - Peter Schiff'in Bankası Kara Para Mı Aklıyor?300x250 muhabbit - Peter Schiff'in Bankası Kara Para Mı Aklıyor?

Peter Schiff’in Bankası Araştırma Altında!

The Age tarafından yayınlanan habere göre, uluslararası kolluk kuvvetleri ve vergi hizmetleri, Peter Schiff’in ortağı olduğu bu bankanın kara para akladığından şüpheleniyor.

Bu durum, özel bir tim olan J5 tarafından yürütülen büyük ölçekli uluslararası bir vergi operasyonu olan Atlantis Operasyonu’nun bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Özel tim, İngiltere, Avustralya, ABD, Kanada ve Hollanda’dan vergi kaçakçılığı ile ilgilenen müşeffişlerden oluşuyor. Bu tim, “Panama Papers” isimli sızıntıdan sonra kuruldu.

Avustralya’ya Yönelik Organize Suç Tehditi

Bildirilenlere göre, yüzlerce Avustralya vatandaşı, olası vergi kaçakçılığına dair soruşturuldu. Ocak ayı sonlarında yapılan baskınlardan sonra harekete geçilen soruşturma “benzeri görülmemiş bir ortak soruşturma” olarak nitelendiriliyor.

Gelen son bilgilere göre, Avustralya Emniyet Teşkilatı, Euro Pacific Bank’ın çok sayıda kara para aklama işlemine yardımcı olduğundan şüphelenmekte.

Peter Schiff İddiaları Yalanlıyor!

Peter Schiff, bu yılın başlarında yaptığı IRS görüşmesine rağmen, bankaya herhangi bir suçlama yapılmadığını ve röportaj için evine gelen medya mensuplarına kendisine iletilen suçların asılsız olduğu konusunda ısrar ediyor.

IRS’in istediği her türlü bilgi talebini yerine getirdik. Bir şekilde adımız bu olayla anılıyor fakat banka aleyhine geçerli bir iddia bulunmamakta. Bankada vergi kaçakçılığı olmadığını söyleyebilirim. Biz herhangi bir usulsüzlüğe olanak tanımıyoruz.

Euro Pacific’in ortakları arasında, New York Merkez Bankası, İngiltere’de NatWest, Kanada’dan Montreal Bankası ve Japonya’dan Mizuho Bankası bulunmakta. Bu bankalardan bazılar, büyük suç örgütleri için kara para aklama ile bağlantılı olarak Atlantis Operasyonu dahilince araştırılmakta.

Euro Pacific’in Şüpheli Müşterileri

Euro Pacific’in müşterileri arasında, Avustralya’daki en büyük vergi kaçırma girişimlerinden biri olan Plutus Payroll’un yaratıcısı Simon Anquetil bulunuyor.

Ayrıca, dünyadaki en büyük kötü amaçlı siber yazılım saldırısını yürüten Rus bir hacker ve bir uyuşturucu çetesinin 1 milyar doları aklamasına yardım ettiğinden şüphelenilen bir Avustralya vatandaşı, bu bankanın müşterisi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar