Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65565.24
-1.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3517.91
-1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.47
-5.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.5
-1.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Phill Spencer: ”NFT’ler Sömürüyü Hissettiriyor.”

Xbox Başkanı Phill Spencer, NFT’ler hakkında kuşkulu olduğunu dile getirdi!

Clock
Paylaş
Phill Spencer: ”NFT’ler Sömürüyü Hissettiriyor.”

Microsoft Xbox departmanının Başkanı Phil Spencer, geçtiğimiz gün yaptığı bir röportajda NFT’lere karşı şüpheci bir yaklaşım sergilediğini belirtti.

Spencer, konu hakkında şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Phill Spencer: ''NFT'ler Sömürüyü Hissettiriyor.''300x250 muhabbit - Phill Spencer: ''NFT'ler Sömürüyü Hissettiriyor.''

NFT’ler konusunda hissettiğim şey, çok fazla deney ve spekülasyon yapılması. Bugün şahit olduğum reklamlar, eğlenceden ziyade sömürüyü hissettiriyor.

Phil Spencer’ın bu düşünceleri, ciddi anlamda önem arz ediyor. Sonuçta kendisi Xbox departmanının başındaki isim. Xbox’ın pazar payına bakacak olursak, PlayStation’ın onu takip ettiğini görebiliriz. Bu durum Xbox’a NFT projelerinin oyun ekosistemine dahil edilmesi konusunda büyük bir güç veriyor.

Phil Spencer NFT’lere Tamamen Karşı Değil!

Phil Spencer, NFT’lere tamamen karşı bir tutum sergilemediğini de sözlerine ekliyor.

Bana göre her NFT projesi sömürü politikasını izlemiyor.

Bildiğiniz gibi en eski NFT ürünlerinin tarihi 2014-2015 yılına dayanıyor. NFT sektörü bu denli kısa bir sürede ciddi anlamda popüler oldu ve multi milyonluk bir sektör haline geldi. Oyun alanında ise NFT’ler, blockchain tabanlı oyunlar sayesinde daha da popülerleşecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

GameFi isimli görece yeni bir çözüm ile şirketler, oyuncuları oyunlarda harcadıkları vakte göre ödüllendirmeyi planlıyor. Bununla birlikte bu sektör, aldığı yatırımlar ile beraber gün geçtikçe elini güçlendiriyor.

Kasım ayı Xbox için önemli bir ay. Keza şirketin 20. yıl dönümü bu ay içinde kutlandı. Geçtiğimiz günlerde şirketin yaptığı bir canlı yayın ile 20 yılda yapılanlar anıldı.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar