Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56938.19
1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3245.03
0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.3
-1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
-0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PIMCO Kripto Para Yatırımı Yapmayı Planlıyor!

PIMCO, kripto paralara yatırım yapacak!

Clock
Paylaş
PIMCO Kripto Para Yatırımı Yapmayı Planlıyor!

Sabit gelirli varlık yöneticisi PIMCO, kripto paralara daha fazla yatırım yapacağını duyurdu.

Şirketin baş yatırım yetkilisi Daniel Ivascyn, Çarşamba günü CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda, PIMCO’nun çeşitli fon portföyleri ile kripto paralar ile bağlantılı menkul kıymetlere sahip olduğunu doğruladı. Firma, geliştirdiği yatırım stratejisine bağlı olarak kripto para ve dijital varlık sınıfına yatırım yapmayı kademeli olarak artırmayı planladığını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Bu yatırımcılarla konuşmak ve fikir edinmek için ciddi anlamda vakit harcadığımız kademeli bir süreç olacak. Hızla büyüyen alanda, emeklemeye başlayacağız.

1971 yılından bu yana faaliyet gösteren PIMCO, aktif sabit gelirli menkul kıymetlere odaklanan dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olarak öne çıkıyor.

Firmanın yönetimi altındaki varlıkları, 31 Aralık 2020 itibarıyla 2,2 trilyon $’a ulaşmıştı.

PIMCO şirketinin bu kararı, Çarşamba günü Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasıyla beraber medyaya düştü.

Elde ettiğimiz bilgilere göre toplam kripto para piyasa değeri ise 2,63 trilyon $’ın üzerine çıkarak yeni bir rekora imza attı.

Kurumsal Yatırımcılar Kripto Para Alanına İlgi Gösteriyor!

Kurumlar, 2021 yılından bu yana kripto paralara ve dijital varlıklara yatırım yapmaya ilgi göstermeye başladı. Avrupa menşeli yatırım yöneticisi Nickel Digital Asset Management tarafından Eylül ayında gerçekleştirilen bir anket, kripto paralara henüz yatırım yapmayan kurumsal yatırımcıların %62’sinin 12 ay içinde yatırım yapmayı planladığını açığa çıkardı.

Asya bölgesinde geçtiğimiz yıl %706’lık bir oranla popülerleşen kripto para işlemlerinin arkasındaki en belirgin güç, kurumsal yatırımcıların alana girmesi olarak yorumlanmıştı.,

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar