Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69796
-1.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.41
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.9
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619
3.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!

Platypus’tan radikal adımlar gelmeye devam ediyor. Yeni lisanslı partnerlik ile Platypus kodları, Moonbeam ve Polkadot’a da hizmet verecek.

Clock
Paylaş
Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!

Avalanche DeFi ekosisteminde en önemli aktörlerden biri olan Platypus; edindiği başarı sonucunda birçok girişim için ilgi odağı olmuştu. Platformu üzerindeki gelir modelini kullanarak kurulan birçok girişimden sonra Platypus, iş modelini kullanacak projelere lisanslama yapacağını duyurmuş ve lisanslanan ilk proje Hummus Exchange olmuştu.

728×90 muhabbit - Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!300x250 muhabbit - Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!

Bu gelişmelerin ardından 2 Ağustos 2022 tarihinde Platypus, son lisanslı partnerliğini de duyurdu: Platypus’un yeni lisanslı partneri Vulture Finance.

Moonbeam ve Polkadot Ekosistemleri Güçlenecek

Vulture Finance bu partnerlik ile birlikte; stableswap sektöründe lider olan Platypus ile çalışarak Moonbeam ve Polkadot ekosistemlerinde yenilikçi stableswap platformu çıkaracak. Bu iş birliği; Web3 dinamiklerinin aktif olarak kullanılacağı bir ortam yaratıyor.

İlginizi çekebilir: Polkadot Nedir?

Platypus; Avalanche ağı üzerinde kullanıcılara düşük slipaj swap’ları sağlıyor. Bugünün multi-chain (çoklu zincir) dünyasında, Platypus’un ortaya koyduğu değeri Moonbeam ekosistemine getirmek Vulture Finance için iyi bir adım. Lisanslama ve Platypus ekibinin destekleri ile birlikte, Vulture Finance yol haritasında daha hızlı ilerleyebilecek ve Moonbeam ekosistemi bu avantajlardan kısa zaman içerisinde faydalanacak.

Kurulan partnerliğin sonucunda Vulture Finance ise; yerel tokenı VFI’ın toplam arzının yüzde 4’ünü vePTP token holder’larına bırakıyor. Bu pay yalnızca güçlü Platypus kullanıcılarını olumlu etkilemiyor. Aynı zamanda Moonbeam ekosistemine de Avalanche tarafından kullanıcı çekilmiş ve ekosistem canlandırılmış olacak.

Platypus hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

platypus finance - Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!

Platypus Kodlarına Yenilik de Geliyor

Vulture Finance tarafından yapılan açıklamada ekip, DeFi sevdalısı olduklarını belirterek Platypus kodlarının üzerinde heyecan verici güncellemeler de yapacaklarını söylüyor:

1. Yerel token staking mekanizması yerine Vulture Finance, ödül artırımı için zaman bazlı likidite özelliğini getirecek. Zamanı gelmeden kilidi açılan likiditeler belirli ceza puanları alacak.

VFI teşvikleri ise; zaman bazlı likiditenin takibinde artırılmış ödüller olarak kullanıcılara sunulacak.

2. Vulture Finance’in ana hedefi; Polkadot ekosistemi içerisinde bir cross-parachain stableswap platformu oluşturmak.

Platforma işlem ücreti ve slipaj fonksiyonlarında kendini dengeleyebilen bir cross-chain mekanizması eklenecek.

vulture1 - Platypus ve Vulture Finance Arasında Lisanslı Partnerlik Kuruldu!

Cross-chain işlem ücretleri; her parachain üzerindeki Vulture havuzlarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor olacak. Bu şekilde daha düşük likidite havuzlarına transferler teşvik edilmiş ve Vulture Finance’in işlem ücreti gelirleri artırılmış olacak.

İlginizi çekebilir: Cross-Chain ve Multi-Chain Nedir? Vitalik Buterin Geleceği Nasıl Görüyor?

3. Vulture Finance; kendi kendine dengelenebilen Vulture havuzlarını da devreye alacak. İlk 6 ila 12 ay içerisinde kullanıcılara, protokole sağladıkları TVL (toplam kilitli varlık) oranlarınca havuz ödülleri sağlanacak. Bu yolla her token için likidite sağlanabilecek ve dengeleme yapılabilecek.

4. Vurture Finance ayrıca test edilmemiş izole havuzlara da proje ekipleri tarafından likidite sağlandığında teşvikler vermek üzerine çalışıyor. Curve V1 modeline benzer bir model olan; ikili likidite sağlama modeli kullanılacak.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar