Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52175.86
0.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3003.86
2.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.34
-2.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354.2
0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Pocoland Lansmanı Yapıldı!

Halka açık beta sürümü sonrasında 21 Ocak 2022 tarihinde Pocoland’in resmi açılışı yapıldı. İlk haftada 6 bin aktif oyuncuya ulaşıldı.

Clock
Paylaş
Pocoland Lansmanı Yapıldı!

Görsel zenginliği olan ve Poco kahramanlarına ev sahipliği yapan Pocoland, bir blockchain oyunu. Çeşitli ekipmanların da kullanıldığı oyunda, gerçek zamanlı ticaret ve takaslar da yapılabiliyor.

Geçtiğimiz hafta 21 Ocak 2022 tarihinde Pocoland’in resmi açılışı yapıldı. Tüm oyuncuları oyunu oynamaya ve geliştirmeye davet eden Pocoland’in çeşitli teşvikleri de bulunuyor. Oyunculardan edinilecek geri dönüşlerle oyun geliştirmeleri 2022 ve sonrasında anlık olarak yapılacak.

Binance BannerBinance Banner

Bir Play-and-Earn (Oyna-ve-Kazan) platformu olan Pocoland, yaklaşık 5 ay önce yaratıldı. Açık beta etkinliklerinde çok sayıda oyuncu projeyi deneyimledi ve 21 Ocak 2022 tarihli resmi açılışı sonrası 6 binden fazla oyuncu sisteme kayıt oldu.

Daha fazla GameFi haberi için buraya bakabilirsiniz.

Pocoland Oyunu

1. Oyunun Oynanışı

Oyun içerisindeki savaşlar bire bir yapılıyor. Başka bir oyuncu ile rekabet etmek isteyen bir oyuncu, 4 adet Poco kahramanını seçerek bir takım oluşturuyor. İsteğe bağlı olarak da 5 element ekleyebiliyor ve kahramanlarının gücünü artırabiliyor. (Rüzgar, su, ateş, karanlık ve ışık)

  • Gerçek bir savaş formasyonu 4 adet Poco gerektiriyor. Savaşa başlamadan önce, oyuncular Poco’larının pozisyonlarını ve konfigürasyonlarını ayarlayabiliyorlar. Poco’ların aldıkları savaş eğitimlerinin yanı sıra, bulundukları pozisyonlar da savaşı kazanmak için önem taşıyor.
  • Savaş sıra-tabanlı oluyor. Her turda bir oyuncu, diğerine doğru hamlesini yapıyor.
  • Saldırı sırası Poco’ların hızlarına göre belirleniyor.
  • Oyunda oyuncuların zaman kazanması için, “otomatik vuruş” özelliği de bulunuyor.

2. Oyun Modu

Pocoland oyununda 2 adet mod bulunuyor. Her iki mod da ilgi çekici ve bunlardan bahsedecek olursak:

  • PVE Modu: Bu modda oyuncular oyundaki zorluklara göre PocoLove alabiliyorlar. Oyun level’ı ne kadar fazla ise zorluğu da o kadar fazla oluyor. PVE maçlarını kazanan oyuncular PocoLove’lardan daha fazla toplayabilme şansına erişiyorlar. Bu şu anlama geliyor: Ne kadar yüksek level’da iseniz, o kadar çok PocoLove toplayabilirsiniz.
Poco canavarları
PVE Modu
  • PVP Modu: Bu modda oyuncular bir oda kurabiliyor ve rekabet için bahse girebiliyor. Kazanan oyuncu PocoLove kazanıyor. Kazanılan PocoLove’ın yüzde 95’i galip gelene, yüzde 5’i ise katılım ücreti olarak sisteme aktarılıyor. Oyuncular ayrıca kendi takımlarını oluşturabilir ve başka takımlarla PocoLove için rekabet edebilirler. Savaşlar esnasında taktik çok önemli, Poco’ların konumlandırılması ve defans veya atak pozisyonunda olmaları PocoLove kazanmak için şart.
Poco canavarları
PVP Modu

Rakiplerini yenen oyuncular, ödülleri kazanma hakkına sahip oluyorlar. Maçlar otomatik olarak sistem tarafından ayarlanıyor ve her oyuncu kendi seviyesindeki bir oyuncu ile karşılaştırılıyor. Oyunda 1. level’dan 15. level’a kadar bir seviye aralığı bulunuyor. Level 1’deki oyuncular kazandıkları maçlarda 1 PocoLove kazanırken, level 15’deki bir oyuncu kazandığı maçtan 15 PocoLove kazanabiliyor.

Oyna ve Kazan

Pocoland’de oyun oynayabilmek için Poco karakterlerine sahip olmak gerekiyor. Oyunda para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. Poco karakteri elde edebilmek için ise 4 adet kolay yol var:

  • Babylon’dan paket satın alabilir ve seyrek olan karakterlerden birine sahip olabilirsiniz.
  • Poco karakterlerini Pocoland websitesindeki NFT marketinden edinebilirsiniz.
  • Pocoland websitesi içerisindeki sayfada PocoX kullanarak Poco karakterleri mint edebilirsiniz (Her 1000 PocoX ile 1 adet Poco karakteri mint edilebiliyor). PocoX sahibi olmak için ise Poco-BUSD ya da Poco-BNB stake etmeniz gerekiyor.
  • Poco Launchpool etkinliğine katılarak Poco karakter ve eşyaları elde edebilirsiniz. Bu etkinlikler zaman zaman yapılacak ve oyunculara Poco karakteri edinme fırsatları sunulacak.
Poco
Pocoland NFT Marketi

Pocoland her iki oyun modunu da (PVE ve PVP) içinde barındırıyor. Oyuncular günlük PVE aktivitelerini yerine getirerek veya PVP maçlar yaparak PocoLove (PL) token elde edebiliyorlar. Maç esnasında her sırada, oyuncunun 10 enerjisi gidiyor ve toplamda 100 enerjisi oluyor. Gelecekte Pocoland’de enerji paketleri satışı da yapılacak ve böylece oyuna yeni özellikler gelecek.

Pocoland’e Nasıl Katılınır?

1. Metamask’ı indirin ve bir hesap açın.

İlginizi çekebilir: Metamask Nasıl Kullanılır?

2. Cüzdanınıza Binance Smart Chain ağını ekleyin.

İlginizi çekebilir: Metamask’te Binance Smart Chain Ağına Nasıl Geçiş Yapılır?

3. BSC ağını ekledikten sonra Poco kontrat adreslerini ekleyin:

Poco Contract: 0x394bBA8F309f3462b31238B3fd04b83F71A98848

PocoX Contract: 0x07ee4a4103a74749c989ac3436aa6a7243f4af29

PocoLove Contract: 0x976D96d77d22315e204Af9Ab55fDeAd3fd65bC22

Poco NFT Marketplace Contract: 0x170F3C2ac65D852295Df4be73895403a9d8FcDf6

Poco Character Contract: 0xafe28e660b233fEc1bF6421700b0157294Bf31c1

*Decimal: 0

4. Pocoland websitesine gidin ve Metamask cüzdanınızı bağlayın.

5. Mail adresiniz ile kayıt olun, mailinizi onaylayın ve oyunu oynamaya başlayın.

* Not: Oyunu oynayabilmek için en az 4 adet Poco karakterine sahip olmanız gerekiyor.

Pocoland Telegram adresi

Pocoland Twitter sayfası

Pocoland Discord kanalı

Pocoland Medium hesabı

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar