Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60117.73
3.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.92
2.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.16
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.5
0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

Poolz Nedir?

Poolz, üçüncü katman çözümü olarak merkeziyetsiz bir çevrede yatırımcılar ile proje sahiplerini buluşturmayı amaçlıyor. Bu sayede proje sahiplerinin bir merkez olmadan yatırımcılar tarafından keşfedilebilir olması sağlanacak.

Clock
Paylaş
Poolz Nedir?

Poolz, merkezsiz bir swap protokolü olarak öne çıkmakta. Layer-3 üzerinde geliştirilen Poolz, yatırımcılar ve proje sahipleri için erken aşama likiditesini güçlendirmek için destek sağlayacak.

728×90 muhabbit - Poolz Nedir?300x250 muhabbit - Poolz Nedir?

İlginizi çekebilir: DeFi Market Cap

Bu sayede açık artırmalar ve fonlamalar gerçekleşebilecek. Aynı zamanda Poolz ile birlikte blok zincirleri arası swap işlemleri gerçekleşebilecek.

AMM’ler (Otomatik Piyasa yapıcı Protokolü) ile birlikte likiditenin öneminen daha da arttığını belirten Poolz, Initial DeFi Offering (IDO) ve Initial Liquidity Offering (ILO) gibi yeni kavramların ortaya çıktığının altını çizdi. Merkeziyetsiz yapıların farklı birçok alana kaymaya başladığını belirten Poolz, likidite madenciliği gibi yeni çözümlerin önemini belirtiyor.

Ekran Resmi 2020 11 12 18.13.51 1024x765 - Poolz Nedir?
Poolz

Poolz Çözümleri

Poolz, üçüncü katman çözümü olarak merkeziyetsiz bir çevrede yatırımcılar ile proje sahiplerini buluşturmayı amaçlıyor. Bu sayede proje sahiplerinin bir merkez olmadan yatırımcılar tarafından keşfedilebilir olması sağlanacak.

Faklı blok zincirleri arası erişim ile birlikte DeFi’ın gücünün daha da artacağını belirten Poolz, bu sayede DeFi adaptasyonun daha da hızlanacağı görüşünde. Poolz Bridge ile birlikte blok zincirleri arası iletişim ve etkileşim sağlanıyor.

Staking yolu ile yönetişime dahil olunan Poolz’de token yakma mekanizması da mevcut durumda.

Swap Launchpad

Swap Launchpad ile Poolz, proje sahipleri ile erken yatırımcıları bir araya getiriyor.

Ekran Resmi 2020 11 12 18.20.42 1024x868 - Poolz Nedir?
Poolz

Yatırımcılar ile proje sahipleri arasındaki “gap”i doldurmaya hazırlanan Poolz, tüm yatırımcılara eşit erişim hakkı ile çok daha adil bir mekanizma ortaya koyuyor.

Üçüncü çeyrekte çalışmalarına başlayan Poolz, dördüncü çeyrek içerisinde özel satışını, ilk likidite havuzunu ve sabitlenmiş token swap işlemlerini başlatacak.

2021’in ilk çeyreğinde blok zincirleri arası swap işlemlerini aktive etmeyi planlayan ekip, yönetişi ve staking gibi birçok özelliği daha hayata geçirecek. Diğer yandan bu dönemde stablecoin desteğinin de getirilmesi bekleniyor.

2020’nin sonuna doğru ise Poolz 2.0 versiyonunu tanıtacak. Bu sayede tam anlamıyla merkeziyetsiz yapıya kavuşulmuş olacak.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar