Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64743
0.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3105.17
0.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.58
3.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.3
1.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Raydium’a Ecosystem Farm’ları Geliyor!

Merkeziyetsiz kripto para borsası Raydium’dan yeni bir haber geldi. Solana ekosisteminde likiditeyi artıracaklar için yeni teşvikler kapıda.

Clock
Paylaş
Raydium’a Ecosystem Farm’ları Geliyor!

Solana ağı üzerinde kurulu bir merkeziyetsiz kripto para borsası olan Raydium, 7 Temmuz 2022 tarihinde topluluğu ile yeni bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre Raydium’un bir sonraki adımı; likiditeyi geniş kitlelere ulaştıracak olan, Solana ağı üzerinde açılacak Ecosystem Farms olacak.

728×90 muhabbit - Raydium'a Ecosystem Farm'ları Geliyor!300x250 muhabbit - Raydium'a Ecosystem Farm'ları Geliyor!

Raydium’dan Yenilikçi Adım

Ecosystem Farms; Solana üzerindeki merkeziyetsiz likiditeyi artırmak isteyen öncüler için önemli bir teknoloji sunuyor olacak. Proje ekipleri ya da bireysel girişimciler bundan böyle; farm’lar yaratarak likiditeyi artırabilir ve herhangi bir havuz için ödül emisyonları sağlayabilirler.

Raydium; Solana ekosistemindeki likiditeyi artırabilmek için ilk günden beri çeşitli girişimlerde bulunuyor. Bunlardan ilki, Serum’un merkezi limit-emir defterlerini sistemine entegre etmesi olmuştu. Bir sonraki adımda ise Raydium, Solana tabanlı ilk AMM (Automated Market Maker) olmuş ve her DeFi kullanıcısının dilediği token çifti için bir likidite havuzu oluşturmasına olanak sağlamıştı.

Raydium hakkında daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Ecosystem Farms ile, yeni ve büyük bir adım daha atılıyor. Ecosystem Farms, Solana üzerindeki likiditeyi daha da artıracak. Yapılan duyuru ile Solana ekosisteminde yer alan proje ekipleri, merkeziyetsiz bir temel ile farm’lar oluşturabilecek ve esnek bir kontrole sahip olabilecek. Yaratıcılar, verilecek havuz ödüllerini ve farm’ların sürelerini de belirleyebilecekler.

İlginizi çekebilir: Raydium, İkili Getiri Sunacak Yeni Fusion Farm’ı Duyurdu!

Raydium4 Muhabbit - Raydium'a Ecosystem Farm'ları Geliyor!

Solana Üzerindeki Likidite Artacak

Raydium tarafından yapılan açıklamada, proje ekibinin bu yeni gelişmeden heyecan duyduğu vurgulanıyor. Ekipler kendi topluluklarına Ecosystem Farm’ları ile erişebilecek ve likidite sağlayabilecekler. Ecosystem Farm’ları kullanan yatırımcılar, Raydium üzerinde derin likidite sağlayıcıları olacakları için çeşitli ödüllendirme mekanizmalarına erişecekler.

Raydium üzerindeki likidite sağlayıcıları; swap işlemlerini daha iyi fiyatlara yapabilecekken, ayrıca herhangi bir Serum GUI trade işlemlerinde daha dolu ve eksiksiz bir emir defteri ile karşılaşacaklar.

Bir farm oluşturabilmek için adım adım verilen gerekli bilgilere bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar