Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62937.98
-5.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.85
-5.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.95
-8.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.3
-4.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Red Bull Racing Tezos ile Ortaklık Yapıyor!

Formula 1, blockchain teknolojisini sevmiş gibi.

Clock
Paylaş
Red Bull Racing Tezos ile Ortaklık Yapıyor!

Perşembe günü yapılan duyuruya göre, Red Bull Racing, Tezos ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Red Bull Racing Honda, hayranları için NFT yayınlamak için akıllı sözleşme platformuna katılıyor. Tezos blockchaini, basın açıklamalarına göre enerji verimliliği dolayısıyla özel olarak seçilmiş.

728×90 muhabbit - Red Bull Racing Tezos ile Ortaklık Yapıyor!300x250 muhabbit - Red Bull Racing Tezos ile Ortaklık Yapıyor!

Red Bull Racing Honda’nın takım patronu ve CEO’su Christian Horner, ortaklık hakkında şu açıklamaları yaptı.

Tezos’un blockchain alanındaki konumu, onları Red Bull Racing Honda için doğal bir ortak haline getiriyor. Enerjiyi verimli kullanan tasarımı aynı zamanda uzun vadeli gelecekteki çevre hedeflerimizle de eşleşiyor. Formula 1 karbon nötr bir aşamaya doğru ilerlerken, Tezos’un öncülük ettiği verimlilik anlayışı, bize değerli bir ortaklık sunuyor.

Red Bull Racing NFT

İki şirket arasındaki anlaşmanın odak noktası ise NFT’ler. Horner, NFT için Tezos’u seçmelerinin, ekibin Formula 1 hayranlarıyla etkileşim kurmasına izin vereceğini sözlerine ekledi.

Bildiğiniz gibi NFT’ler, 2021’de spor takımlarının, müzisyenlerin, dijital sanatçıların ve benzer şekilde ünlülerin dikkatini çeken bir yıl geçirdi. NFT’ler bugüne kadar çoğunlukla Ethereum blockchaini üzerinde konuşlandılar. Ancak bu, diğer blockchainlerde geliştirilmiyor anlamına gelmiyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Tezos Vakfı Başkanı Hubertus Thonhauser, ortaklık hakkında yorum yaparak Tezos’un verimliliği hakkında şunları söyledi:

Tezos blockchaini, gelişmek ve uyum sağlamak adına tasarlandı. Tezos bunu güvenlik ve performansı göz önünde bulundurarak, yani mümkün olan en verimli yollarla yapıyor. Bu ilkeler, Red Bull Racing Honda ekibinde mükemmel bir şekilde yansıtılıyor ve bu yüzden bunun ciddi bir ortaklık olduğuna inanıyoruz.

Tezos, kripto piyasasının geri kalanıyla beraber güçlü bir yıl geçirdi. ancak XTZ geçen günlerdeki düşüşte ciddi etkilendi. Son iki haftada %40’a yakın bir düşüşle 4 $’dan işlem gören kripto paranın piyasa değeri 3.4 milyar $ civarında.

Bununla beraber Red Bull Racing Honda, bu yıl kripto para piyasasına giren tek Formula 1 takımı değil. Mart ayında Aston Martin Formula 1 takımı, Crypto.com ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar