Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65813.95
2.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.8
4.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.27
5.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.2
1.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Reese Witherspoon World of Women NFT’lerini Beyaz Perdeye Taşıyacak

Witherspoon’un yapım şirketi Hello Sunshine erkek egemen NFT dünyasında kadınlara yönelik yeni fırsatlar yaratmayı amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Reese Witherspoon World of Women NFT’lerini Beyaz Perdeye Taşıyacak

Ünlü aktör ve yapımcı Reese Witherspoon yapım şirketi Hello Sunshine aracılığıyla World of Women NFT koleksiyonunda yer alan eserlerden ilham alan senaryoları beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Daha önce Wild, Gone Girl, Big Little Lies ve Little Fires Everywhere gibi çok satan kitapları televizyon dizilerine ve sinema filmlerine uyarlayan şirket, benzer bir uygulamayı NFT’ler üzerinde de gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

728×90 muhabbit - Reese Witherspoon World of Women NFT'lerini Beyaz Perdeye Taşıyacak300x250 muhabbit - Reese Witherspoon World of Women NFT'lerini Beyaz Perdeye Taşıyacak

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

17 Şubat 2022 tarihinde duyurulan yeni bir anlaşmaya göre Hello Sunshine Ethereum blockchain ağı üzerinde bulunan World of Women NFT koleksiyonundan ilham alan diziler ve sinema filmleri üretecek.

World of Women NFT’leri sanatçı Yam Karkai’nin oluşturduğu bir dizi profil resminden (PFP) meydana geliyor. Reese Witherspoon ve Eva Longoria gibi oyuncular bir aydan fazla bir süredir Twitter profil resimleri olarak bu NFT’leri kullanıyor.

Reese Witherspoon 901x600 - Reese Witherspoon World of Women NFT'lerini Beyaz Perdeye Taşıyacak
Reese Witherspoon

Reese Witherspoon Kadın Odaklı NFT Koleksiyonlarını Desteklemek İstiyor

Konuya dair Variety dergisine açıklamalarda bulunan Reese Witherspoon World of Women NFT’lerine sahip olan kişilerin söz konusu dizi ve filmlerin yapım aşamalarında söz hakkına sahip olacağını belirtti. Witherspoon ve ekibi World of Women NFT’lerinden yeni bir sinema evreni yaratmayı amaçlıyor.

Böyle bir projeye adım atmalarının sebebi olarak ise Reese Witherspoon World of Women NFT’lerinin kadın odaklı tutumunun Hello Sunshine’ın şirket politikası ile paralellik göstermesine işaret etti. Witherspoon Hello Sunchine’ı Ağustos 2021 tarihinde 900 milyon dolar’a Blackstone’a sattı ancak hala şirketin yönetim kurulunda aktif olarak görev alıyor.

Kripto para ve NFT dünyası oldukça erkek egemen bir ortama sahip. Ancak yine de arada World of Women gibi ilham verici öncüler ortaya çıkıyor. Medya ve teknolojide gerçekleşen bu büyük dönüşüm sırasında kadınlara bir araya gelebilecekleri bir ortam yaratıyor.

World of Women şimdiye dek piyasaya sürülmüş en başarılı kadın odaklı NFT koleksiyonu olarak dikkat çekiyor. 10 ETH, yani 29.000 dolar’dan başlayan taban fiyatı ile OpenSea üzerinden alıcısı ile buluşan koleksiyon, platformda tüm zamanların en çok satan 21. NFT koleksiyonu olarak yer alıyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar