Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58390.01
3.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3293.17
1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.7
1.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.9
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple, Asyalı Dev Ödeme Şirketi Tranglo İle Ortaklık Kuruyor!

Ripple, sınırlar ötesi ödeme uzmanı Tranglo’nun %40’ını satın aldı.

Clock
Paylaş
Ripple, Asyalı Dev Ödeme Şirketi Tranglo İle Ortaklık Kuruyor!

Ripple, Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödemeler uzmanı Tranglo’nun % 40’ını satın alarak şirketle ortaklık kurulduğunu açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan bu ortaklık ile, Ripple’ın bölgedeki artan müşteri talebini karşılanması ve RippleNet‘in anında para göndermek ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını azaltmak için XRP‘yi kullanan Talep Üzerine Likidite (ODL) hizmetine olan erişimin genişletmesi sağlanacak. 

Ripple tarafından yapılan açıklamada, Tranglo’nun Filipinler gibi mevcut ODL koridorlarını desteklemede ve Güneydoğu Asya bölgesinde yeni ODL koridorları getirmede kritik bir rol oynayacağı belirtildi. Bunun yanında Tranglo, müşteriler için sınır ötesi işlemleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek üzere mevcut ödeme hizmetlerini sunmaya ve genişletmeye devam edecek.

Ripple tarafı konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Güneydoğu Asya’nın ödemeler durumu oldukça parçalanmış durumda. Her ülke kendi benzersiz süreç ve ödeme altyapısına sahip. Bölgesel sınır ötesi ödemeler için standart bir entegrasyonun olmaması şu anda pahalı geçici çözümler gerektirmektedir. Bu ortaklıkla, her iki şirket sınır ötesi ödemelerle ilgili zorlukları ele almak için uzmanlıklarını birleştirecek.”

Haber, Goldman Sachs ve Uber’de eski bir yönetici olan Brooks Entwistle’ın Güneydoğu Asya genel müdürü olarak Ripple’a katılmasından kısa bir süre sonra duyuruldu.

RippleNet Genel Müdürü Asheesh Birla ise yapılan ortaklık ile ilgili şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Sınır ötesi işlemleri blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar ile daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek için ortak misyonumuzu sürdürmekten ve gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz.”

Tranglo Hakkında

Malezya merkezli bir şirket olan Tranglo, Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödeme şirketidir. Şirket kuruluşundan itibaren toplam değeri 4 milyar doları aşan 20 milyondan fazla işlem gerçekleştirmiş durumda. Firmanın Kuala Lumpur, Singapur, Londra, Cakarta ve BAE’de ofisleri bulunmaktadır.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar