Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66180.01
0.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3392.02
-1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.97
-3.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.6
-0.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ripple CEO’su: Gensler, Biden’ın Seçimi Kaybetmesine Neden Olacak!

Clock
Paylaş
Ripple CEO’su: Gensler, Biden’ın Seçimi Kaybetmesine Neden Olacak!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto para düzenlemeleriyle ilgili tutumunun Joe Biden’ın kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerini kaybetmesine yol açacağını söyledi. Garlinghouse, bu eleştiriyi sosyal medya platformu X’te dile getirdi.

728×90 muhabbit - Ripple CEO'su: Gensler, Biden’ın Seçimi Kaybetmesine Neden Olacak!300x250 muhabbit - Ripple CEO'su: Gensler, Biden’ın Seçimi Kaybetmesine Neden Olacak!

Brad Garlinghouse, Gensler’in Bloomberg Yatırım Zirvesi’ndeki kripto sektörüne yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Gensler, kripto endüstrisinde ciddi uyumsuzluklar olduğunu ve birçok önde gelen ismin hapse girdiğini belirtti. Garlinghouse ise bu yorumları “tamamen saçmalık” olarak nitelendirdi ve Gensler’in Amerikan halkı için çalışıyor olsaydı çoktan kovulmuş olacağını söyledi.

Mark Cuban da Gensler’i eleştirdi ve Gensler’in SEC Başkanı olarak performansının Biden’ın genç ve bağımsız seçmenler arasında desteğini kaybetmesine neden olabileceğini öne sürdü. Cuban, Gensler’in meşru kripto şirketlerinin faaliyet göstermesini zorlaştırdığını ve birçok girişimciyi mağdur ettiğini belirtti.

Ripple ve SEC Arasındaki Mücadele

SEC, Ripple‘ı kayıtsız menkul kıymet satışı yapmakla suçlarken, Ripple bu suçlamalara karşı hukuk mücadelesi veriyor. Yargıç Analisa Torres, Ripple’ın bazı XRP satışlarının menkul kıymet yasalarını ihlal etmediğine, ancak diğer kurumsal satışlarının menkul kıymet yatırım sözleşmesi oluşturduğuna karar vermişti.

Gensler, Ethereum ETF’lerinin ilerleyişi hakkında da konuştu ve sürecin “sorunsuz” ilerlediğini belirtti. SEC, geçen ay sekiz Ethereum ETF’i için başvuruları onaylamıştı ve bu ürünlerin 2 Temmuz itibarıyla ticarete başlaması bekleniyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar