Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61261.29
2.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3275.45
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.62
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546.6
1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC, Ethereum 2.0 Soruşturmasını Kapattı

Clock
Paylaş
SEC, Ethereum 2.0 Soruşturmasını Kapattı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ethereum 2.0 soruşturmasını kapattığını Consensys’e bildirdi. Ancak Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığı hala net değil.

Consensys, SEC’nin soruşturmayı kapattığını ve Ethereum 2.0’a dair herhangi bir suçlama getirmeyeceğini açıkladı. Bu karar şirketin haziran ayında SEC’ye gönderdiği ve spot Ethereum ETF onaylarının ardından soruşturmanın sona ermesini talep eden bir mektuba cevaben geldi.

728×90 muhabbit - SEC, Ethereum 2.0 Soruşturmasını Kapattı300x250 muhabbit - SEC, Ethereum 2.0 Soruşturmasını Kapattı

SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum’un menkul kıymet olup olmadığına dair kesin bir açıklama yapmadı. Ancak Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, Ethereum‘un bir emtia olduğunu ileri sürdü. Bu da SEC’nin karışık sinyaller verdiği anlamına geliyor.

Consensys, SEC’ye karşı açtığı davayı sürdürecek

Eski bir SEC icra avukatı, SEC’nin dava riskinden kaçınmak için soruşturmayı iptal etmiş olabileceğini öne sürdü. Consensys, SEC’ye karşı açtığı davayı sürdürmeyi planlıyor ve MetaMask ile ilgili rahatlama istiyor. SEC’nin Temmuz başına kadar bu davaya yanıt vermesi gerekiyor.

Sonuç olarak, SEC’nin bu soruşturmayı kapatma kararı, Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığına dair nihai bir karar anlamına gelmiyor. Ancak, SEC’nin Ethereum’la ilgili gelecekte dava açma olasılığını azaltıyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar