Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53435.02
3.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3156.43
3.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.9
5.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399
3.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple’ın CEO’suna Göre SEC, Ethereum’la Ripple’ı Aynı Kefeye Koymuyor!

Ripple’ın CEO’suna göre SEC, Ripple ve Ethereum arasında ayrımcılık yapıyor!

Clock
Paylaş
Ripple’ın CEO’suna Göre SEC, Ethereum’la Ripple’ı Aynı Kefeye Koymuyor!

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse son zamanlarda SEC’i hedef alan konuşmalar yapmaya başladı. Şimdi ise Garlinghouse, yapılan düzenlemeler ve regülasyonlar hakkında SEC’in, Ethereum’u ayrı Ripple’ı ayrı değerlendirdiğini düşünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Ripple’ın Ethereum’dan daha iyi olduğunu düşünen Garlinghouse, 21 Ekim DC Fintech Week sanal konferansında bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada Garlinghouse, tam olarak bahsetmese de Ethereum’un daha iyi olması için regülasyon durumlarında düzenleyici kurumların daha inisiyatifli davrandığından söz etti.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu iddiaları üzerine Ripple’ı incelemeye aldı. Ocak ayında Ripple, ETH’yi neden bir menkul kıymet olarak görmediğini öğrenmek için SEC’e talepte bulundu.

Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile olan davasıyla güvenlerin sarsıldığını ve işlerin zorlaştığını söyledi. Bununla birlikte Ripple’ın rakip olarak gördüğü Ethereum’un, SEC tarafından daha iyi muamele gördüğünü iddia eden Garlinghouse, bu durumdan memnun olmamakla beraber sözlerine şu şekilde devam etti:

Son birkaç yıl içinde XRP piyasada değeri en yüksek olan ikinci kripto para birimiydi. SEC ETH’ye yeşil ışık yaktığından beri, ETH açık ara yükseldi.

Garlinghouse, Ripple’ı hala 2017 boğasında düşünüyor olabilir. Ripple piyasa değeri olarak 2’nci sırada yer aldığında, XRP’nin fiyatı 3 dolardı. Sadece 2 haftalığına piyasa değeri olarak Ethereum’dan yüksek kaldı. Diğer kalan bütün zamanlarda Ethereum genel olarak 2’nci sıradaydı. Garlinghouse, Ethereum, Ripple ve SEC konusunda haklı kısımları olsa bile bazı savunmalarının çok da inandırıcı olmadığını söyleyebiliriz.

Ripple, SEC’le olan davasından sonra çoğu kripto borsasından “delist” oldu. Birçok kripto para borsası tekrar XRP’yi listelese de Coinbase gibi popüler büyük bir kripto para borsası XRP’yi tekrar listelemedi. Bu yüzden Garlinghouse kripto para sektörüne karşı agresif bir duruş sergilediğini belirtti.

Bununla birlikte Ripple’ın finansal düzenleyicileriyle olan savaşı hala devam ediyor. Bu ayın başlarında bir ABD bölge yargıcı, şirketin XRP “token”ı elinde bulunduran kişilerin davaya sanık olarak katılamayacağına karar verdi.

SEC’in, Ripple Labs ve yöneticileriyle olan davası için uzatma talebi kabul edildi. Böylelikle dava 14 Ocak 2022’ye ertelendi. Ripple’a göre bu davanın sonuca ulaşmadığı her gün XRP sahipleri zarar görüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar