Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65747.88
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3381.24
-1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.85
-3.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.1
-0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple, Dijital Pound Vakfı’na Katıldı!

Ripple son zamanlarda birçok projede yer almaya başladı!

Clock
Paylaş
Ripple, Dijital Pound Vakfı’na Katıldı!

Bir dijital ödeme yöntemi olan Ripple, yeni yapılan ortaklıkla “stablecoin” alanında kendi yerini almaya çalışıyor. Ripple, İngiliz sterlinine sabitlenmiş CBDC’nin ilerlemesini hızlandıracak.

728×90 muhabbit - Ripple, Dijital Pound Vakfı'na Katıldı!300x250 muhabbit - Ripple, Dijital Pound Vakfı'na Katıldı!

Ripple’ın resmi internet sitesindeki resmi açıklamaya göre, İngiltere merkezli kâr amacı gütmeyen Dijital Pound Vakfı’nın yeni üyelerinden birisi oldu.

Ripple’ın Genel Başkanı Susan Friedman, Dijital Pound Vakfı’nda şirketi temsil edecek. Global finansal sistemin gelişimi için bu ortaklığın çok önemli olduğunu söyleyen Susan sözlerine şöyle devam etti:

Dijital Pound Vakfı’yla ortaklaşa bir dijital “pound”un tasarlama sürecinde beraber olmaktan heyecan duyuyoruz. Vakıf, İngiltere’nin sürdürülebilir bir finansal sistem inşa etmesi için aksiyon alacak.

Ripple, GBP tabanlı CBDC’lerle yapılan çalışmalarına yardımcı olarak, İngiltere’nin diğer CBDC çalışmaları yapan ülkelerden geri kalmamasını sağlayacak. Böylece İngiltere yeni küresel finansta yerini almış olacak.

Stellar’ın (XLM) MoneyGram’la Ortaklığı

MoneyGram, Stellar (XLM) ve USDC ile çalışmaya başlayacak. Geçtiğimiz günlerde Ripple partnerliği ile öne çıkan MoneyGram, bir uluslararası ödeme kuruluşu olarak tanımlanabilir. Sınır ötesi ödemeler için tercih edilen popüler kuruluşlardan biri olarak öne çıkan MoneyGram, yeni partnerliğini Stellar olduğunu açıkladı.

Ripple Stablecoin ve CBDC Projelerinde Yerini Alıyor!

Ripple Dijital Pound Vakfı’ndan önce de “stabilcoin”lerin veya CBDC’lerin içerdiği projelerde yerini almaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda, The Royal Monetary Authority of Bhutan (Butan Merkez Bankası) CBDC çalışmalarını Ripple ile birlikte yürüteceğini açıkladı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar