Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65307.12
1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3141.63
2.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.13
5.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $571.7
2.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple Elindeki XRP’leri Yakacak Mı?

Ripple tarafında yaşanan dava gelişmelerinin perde arkasında ne var? Ripple XRP satışlarını neden durdurdu? Şirket elindeki XRP’leri yakacak mı?

Clock
Paylaş
Ripple Elindeki XRP’leri Yakacak Mı?

Ripple tarafında yaşanan dava gelişmelerinin perde arkasında ne var? Ripple, XRP satışlarını neden durdurdu? Şirket elindeki XRP’leri yakacak mı?

Ripple tarafında yaşanan dava gelişmesi XRP fiyatında ciddi bir gerilemeye sebep oldu. Yüzde 15’ten fazla kayıp yaşayan XRP’nin geleceği ile ilgili birçok soru işareti doğmuş durumda.

728×90 muhabbit - Ripple Elindeki XRP'leri Yakacak Mı?300x250 muhabbit - Ripple Elindeki XRP'leri Yakacak Mı?

İlk gösterge Ripple’ın yaptığı düzenli satışları durdurmasıydı. 3 aylık düzenli satışlarını durduran Ripple, daha önce satışlar sebebiyle eleştirilse de satışlara devam etmişti. Birçok kesim tarafından XRP üzerindeki satış baskısını azaltmaya yönelik olan bu adım, aslında SEC tarafında olabilecek gelişmelerin önüne geçmek miydi?

Ekim ve Kasım ayında yapılan iki farklı açıklama ile birlikte ABD’den ayrılabileceklerini belirten Ripple, bu durumun avantajlı olabileceğini açıklamıştı.

SBI’dan Açıklama Geldi

Ripple tarafında davanın sözlerinin ortaya dökülmesinin ardından Japonya menşeli şirket SBI tarafından hızlı bir açıklama yapıldı. Direkt olan SBI CEO’su tarafından yapılan açıklamada XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının altı çizildi.

SBI Holding ile Ripple arasındaki partnerliğin daha da ile taşınacığını belirten şirket, Asya’da önemli bir büyüme hedeflediklerini açıkladı. Japonya düzenleyici kuruluşu FSA tarafından daha önce XRP’nin menkul kıymet olmadığının onaylandığının altını çizen SBI CEO’su, XRP destekçisi olduklarını açıkladı.

Geçtiğimiz dönemde Ripple, müşterilerinin sadece yüzde 5’inin ABD’de olduğunu. açıklamıştı. Bu noktada ABD ile ciddi bir bağı olmadığına dikkat çeken Ripple, ülken ayrılabileceğinin sinyalini yine vermişti.

Ripple CEO’su dava ile ilgili açıklamalarda bulunurken, BTC ve ETH’ı Çinlilerin kontrol ettiğini belirterek, ABD’nin XRP’ye sahip çıkması gerektiğini belirtti. Dava ile ilgili olarak ortaya birçok farklı iddia atılmasına rağmen, davanın içeriği tam anlamıyla bilinmiyor.

Bilinen tek gerçek Ripple CEO’su ve kurucularına SEC tarafından dava açılacağı. Ancak içeriğin XRP ICO’su ile mi yoksa üç aylık olarak yapılan düzenli satışlar mı olduğu net olarak kestirilemiyor.

ICO tarafında daha önce SEC ile başı derde giren EOS, 24 Milyon $’lık cezayı ödeyerek anlaşma yoluna gitmişti. Ripple tarafında böyle bir uzlaşma ufukta görünmüyor. Biden hükümetinden umutlu olduklarını belirten Ripple yönetimi, Trump yönetiminin ardından durumun değişeceğini umut ediyor olabilir.

Dava öncesindeki dönemde yaşanan yükseliş ile birlikte spekülasyon algısını iyice artıran Ripple’ın bir sonraki hamlesinin ne olacağı ise bilinmiyor. Bu noktada SEC tarafından açılacak dava XRP satışları ile ilgili ise, Ripple’ı elindeki XRP’leri yakması yönünde zorlanabilir.

Diğer bir seçenek ise ICO ile ilgili bir cezai yaptırım. Sizce Ripple tarafında açılacak davanın içeriği bu seçeneklerden biri ile mi ilgili olacak yoksa bambaşka bir şey mi?

Flood için Squanch’a teşekkür ederiz.

XRP haberleri için: XRP Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar