Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66325.58
-0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.92
0.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.34
-2.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.9
1.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple Müşterilerinin Yalnızca Yüzde 5’i ABD’de!

Ripple’dan şaşırtıcı açıklama!

Clock
Paylaş
Ripple Müşterilerinin Yalnızca Yüzde 5’i ABD’de!

Ripple, genel merkezini ABD dışına taşımaya hazırlanırken şirketin CEO’su, şirketin müşterilerinin yalnızca %5’inin ABD’de bulunduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - Ripple Müşterilerinin Yalnızca Yüzde 5'i ABD'de!300x250 muhabbit - Ripple Müşterilerinin Yalnızca Yüzde 5'i ABD'de!

2 Aralık tarihinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın ABD’de faaliyet gösterirken yaşadığı yasal zorlukları tartışmak için CNN sunucusu Julia Chatterley ile röportaj yaptı.

Garlinghouse’a göre, San Francisco merkezli şirketin müşterileri %95 oranında yurtdışından geliyor. Garlinghouse, Ripple hizmetlerinin, XRP ile ilgili devam eden düzenleyici belirsizlikler sebebi ile ABD’de o kadar popüler olmadığını iddia etti.

Ripple Müşterilerinin %95’i ABD dışında. Bu durumdan dolayı insanlar, “siz ABD menşeli bir şirketsiniz, bunun sebebi ne?” diyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri XRP’nin düzenleyici belirsizliklerin tam ortasında olmasıdır.

Garlinghouse; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ve Ether gibi büyük kripto para birimlerini yıllar önce menkul kıymet olmayan varlık olarak tanıdığını belirtti. Bununla beraber piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi, hala bu netliğe sahip olamadı. Yani Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na göre hala belirsiz bir varlık.

Bizim için XRP ve XRP ile çalışan 100’den fazla şirket bu netliğe sahip olduğu için, XRP’nin birçok şirket tarafından bir para birimi olarak kullanıldığı çok açık. ABD Adalet Bakanlığı’nın XRP’yi para birimi olarak tanımlamasını sağladık, FinCEN’in XRP’yi para birimi olarak ifade etmesini sağladık. Ama henüz SEC’den bu netliği almış durumda değiliz.

Garlinghouse’a göre Ripple, şirketin yasal durumundan endişe duyan ABD’li müşteriler ile bazı sorunlar yaşadı.

Müşterileri ile konuşurken, düzenleyici dinamikler ile ilgili sorular ile sürekli olarak karşı karşıya gelen Garlinghouse, düzenleyici çerçeveler oturana kadar iyi durumda olduklarını söylüyor.

Garlinghouse tarafından yapılan önceki söylemler, Ripple’ın Bitcoin ve Ether ile aynı şekilde sınıflandırılması ile ilgil mücadelesini anlatıyordu. Geçtiğimiz ay Garlinghouse, “XRP’ye bir menkul kıymet olarak bakmak çok zor” demişti.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar