Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63359.99
2.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3465.17
1.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.16
-3.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
0.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ripple’ın Yeni Genel Merkezi Japonya’ya mı Taşınacak?

Ripple, ABD’den çekilecek mi?

Clock
Paylaş
Ripple’ın Yeni Genel Merkezi Japonya’ya mı Taşınacak?

Japon finans devi SBI Holdings CEO’su Yoshitaka Kitaro, Japonya’nın Ripple’ın ABD’den ayrılması durumunda taşınacağı en olası ülke olduğunu söyledi.

Binance BannerBinance Banner

28 Ekim’de bir basın duyurusunda Kitao, Ripple’ın San Francisco’daki ofisini taşıma durumunun yerine getirmesi halinde, blockchain tabanlı ödeme firmasının Japonya’yı yeni merkezi için “en umut verici aday” haline getirdiğini belirtti. Bildiğiniz üzere, SBI Holdings bir Ripple yatırımcısı ve Kitao, firmanın yönetim kurulunda yer almakta.

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Bu ayın başlarında Larsen, ABD’deki yetkililer nedeniyle firmanın, İngiltere, İsviçre, Singapur veya Japonya gibi ülkelere taşınmayı düşündüğünü belirtti. Bunun en büyük sebebi ise ABD’deki yetkililer “uygulama yoluyla düzenleme” politikasına sahip. Dünya, kripto para birimi tabanlı yeni nesil küresel finans sistemi için hazırlanırken, ABD bu durumdan “geri kalmış” bir halde.

Bloomberg’in 22 Ekim tarihli raporuna göre Ripple, Japonya ve Singapur’u izlediği ülkeler arasına aldı. Garlinghouse, o sırada SBI ile ülkeyi genel merkezi için potansiyel bir yer olarak kullanmak hakkında konuştuğunu belirtti.

Garlinghouse, “Japonya, SBI gibi önemli ortaklarımı olduğu için en hızlı büyüyen pazarlarımızdan biri” dedi.

SBI Holdings, Ripple’ın Japonya’daki ATM’lerde Ripple destekli yerleşimleri entegre etme planlarının bir parçası olarak Japon ödeme şirketi MoneyTap’e yatırım yaptığını da duyurmuştu. Entegrasyonun, tüketicilere, bankacılık bağlantılarına bakılmaksızın Japon ATM’lerindeki fonlara daha kolay erişim sağlamayı amaçladığı bildirilmekte.

ABD’nin kripto ve blockchain teknolojisi üzerinde takındığı kararsız tavırlar, Ripple gibi şirketleri, ülkeden uzaklaştıracak gibi duruyor. Gerçekten önde gelen Ripple üyelerinin de dediği gibi, ABD kripto ve blockchain pazarında diğer ülkelere göre ciddi manada geri kalmış durumda ve ne yazık ki bu durumu aksine çevirebilecek herhangi bir adım hala atılmadı.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar