BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Ripple, SBI Holding Kuruluşu Olan MoneyTap’e Yatırım Yaptı

Ripple, SBI ile ortaklığını güçlendirdi.

Yayın:

-

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX'e 19 yeni bölge ekledi.

San Francisco merkezli blockchain ödeme şirketi Ripple, Japon finans devi SBI Holding’in sahibi olduğu MoneyTap’e yatırım yaptığını duyurdu.

28 Ekim tarihinde yapılan bir duyuruya göre Ripple, SBI Holding ve onun yan kuruluşu MoneyTap’a yaptığı yatırım ile var olan ortaklığını daha da güçlendirdi. Yapılan bu yatırımın, yeni fonksiyonların ve hizmetlerin teknik gelişimini hızlandırmak üzere kullanılacağı açıklandı.

Hatırlanacağı üzere finan devi SBI Holding, 2016 yılında Ripple ile birlikte bir ortak girişim başlatmıştı. 2018 yılının son çeyreğinde ise iki şirket tüketici odaklı MoneyTap uygulamasını devreye almıştı.

Blok zinciri ödemeleri uygulaması olan MoneyTap, Japon Yeni (JPY) veya diğer yabancı para birimlerindeki ödemeleri sıfır ücretle tamamlamak için yalnızca bir QR kodu veya telefon numarasının kullanıldığı bir platformdur. MoneyTap, yaptığı açıklamada bankadan bankaya gerçek zamanlı transferleri kolaylaştırmak için Ripple’a güvendiklerini bildirdi.

Yapılan duyuruya göre, Ripple’ın yatırımını alan MoneyTap’ın, birçok yeni hizmet geliştireceği bildirildi. Bu hizmetlerin arasında; küçük miktarlı tahsilat hizmeti, kurumsal ödeme işlevi, denizaşırı havale hizmeti, gelen ve giden havale hizmetleri ve bir tedarik zinciri finansmanı işlevi gibi yeni işlevlerin yer alacağı duyuruldu. Yapılacak olan tüm bu hizmetler kullanıcılar için daha uygun hale getirilerek müşteri memnuniyetinin artırılması hedeflenmektedir.

Ripple’ın MoneyTap’e yaptığı son yatırım, Ripple’ın Japonya’daki varlığını güçlendirme hedefinin bir parçası olarak nitelendiriliyor.

Ripple Merkezi Neresi Olacak?

Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle ofislerini yurtdışına taşımayı düşündüğünü açıklamıştı. Bu kapsamda, zaten şirketleri ile ortaklıkları bulunan Japonya, Ripple’ın yeni merkezi olmak için yarışan ülkeler arasında daha önde görünüyor. Bunun en büyük sebebi olarak Ripple’ın SBI Holding ile yakın bağlarının olması gösteriliyor. Bu ilişkiler öyle iyi ki SBI’nin CEO’su, aynı zamanda blockchain firması Ripple’ın yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ripple CEO’su Garlinghouse yaptığı bir açıklamada şirket merkezini taşımak üzere düşündükleri Japonya’nın, SBI gibi önemli ortaklarının da orada faaliyet gösterdiği için en hızlı büyüyen pazarlarından birisi olduğunu açıklamıştı. CEO ayrıca, şirketin taşınabileceği diğer yetki alanları olarak Londra ve Singapur’u da adaylar arasında gösterdi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.