BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tom Emmer’e Göre XRP Bir Menkul Kıymet Değil!

Tom Emmer’in Cryptocurrency Town Hall etkinliğinde XRP ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Yayın:

-

XRP

20 Ağustos tarihinde Tom Emmer, Blockchain alanından bir dizi önde gelen ismi bir araya getiren ilk Cryptocurrency Town Hall etkinliğini gerçekleştirdi.

Dijital Ticaret Odası PAC ile işbirliği içinde gerçekleştirilen etkinlikte, Circle CEO’su Jeremy Allaire, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eToro’dan Guy Hirsch, BitPay’in CEO’su Stephen Pair ve Paxos’tan Chad Cascarilla gibi önemli kripto figirüleri yer aldı.

Ripple CEO’su Garlinghouse, Ripple’ın şu ana kadar karşılaştığı en büyük zorluğun, XRP’nin düzenleyici durumu hakkındaki netlik eksikliği olduğunu belirtti.

Ripple’ın karşılaştığı en büyük zorluk, Bitcoin ve Ethereum dışındaki varlıkların SEC tarafından hala tanımlanmamış olması. Bu düzenleyici çerçevenin yoksunluğu “yeniliği kısıtlıyor”.

Garlinghouse’un açıklamaları, XRP ile ilgili uzun süredir devam eden düzenleyici belirsizliğin ortasında geliyor. Geçmişte, bu belirsizlik XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia edilerek birden fazla davaya sebep olmuştu. Bu durum, ilk olarak 2018’de gündeme gelmesine rağmen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bugüne kadar konu ile alakalı kesin bir tavır sergilemedi.

Sorunu etkinlikte masaya yatıran Tom Emmer, kendi kararını açıkladı:

Benim bu konu ile alakalı görüşüm çok net. XRP bir menkul kıymet değil.

Emmer, hükümetin inovasyonu öldürmeye devam etmesi durumunda, ABD yetkililerinin ABD’nin dışına kaçan yerel işletmeleri risk altına aldığını söyledi.

Kongre Üyesi XRP konusundaki tutumunda yalnız değil. Haziran 2020’de eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Chris Gianlarco da Howey Testine göre XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilecek kriterleri karşılamadığını söyledi.

Etkinlik sırasında Emmer, Kongre üyesinin şu anda kampanyası için kripto para olarak bağış kabul ettiğini duyurdu. Kaydedilenlere göre, Emmer’in kampanyası bu ödemeleri işlemek için kripto ödeme firması BitPay’i kullanacak. Bugün erken saatlerde, Emmer’in resmi internet sitesinde “Donate in Crypto” bölümü eklendi.

Emmer, Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda, Bitcoin ile alakalı dostane açıklamalara bulundu. Yetkili, Bitcoin’in “uzaklaşmayacağını” ve dünyanın corona virüs kaynaklı ekonomik krizinden çıktıkça “güçleneceğini” iddia etti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX Chiliz’i Listeliyor! Fee Yok!

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx kripto para borsası

FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Chiliz’i (CHZ) listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Spot işlem tarafında 2 farklı parite ile işlemlere başlayan CHZ, hem USD hem de USDT paritelerinde alınıp satılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Diğer yandan Perpetual Swap kontratı da aktive edilen CHZ için komisyon tarafında önemli adımlar atılmış durumda.

Piyasa yapıcı komisyonların sıfırlandığı CHZ paritelerinde kullanıcılar sadece piyasa alıcı komisyonu ödeyecek. Ek olarak FTX tarafından yapılan duyuruda “futures delivery fee”nin de sıfırlandığı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere FTX’te çekim komisyonu da bulunmuyor.

CHZ tarafında hızlı bir giriş yapan FTX, komisyonsuz işlemler ile kullanıcıların dikkatinifazlasıyla çekecek gibi görünüyor.

CHZ an itibarıyla 0.0109 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.