Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59385
2.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3171.45
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.9
-0.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.8
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple, Hava Kirliliğini Azaltmak için Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek!

Ripple, güneş enerjisi projelerini finanse ederek, kripto para endüstrisini daha yeşil bir hale getirmeye çalışacak!

Clock
Paylaş
Ripple, Hava Kirliliğini Azaltmak için Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek!

Popüler blok zinciri şirketi Ripple, Lincoln merkezli finansal hizmetler veren Nelnet ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklığın amacı, dünyamızı daha temiz bir yer yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Anlaşmayla beraber iki şirket, Amerika’daki güneş enerjisi projelerine fon sağlayarak yenilebilir enerji kaynaklarını kullanmış olacak. İki şirket, yenilenebilir enerji kaynaklarına yaklaşık 44 milyon dolarlık bir yatırım yapacak.

728×90 muhabbit - Ripple, Hava Kirliliğini Azaltmak için Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek!300x250 muhabbit - Ripple, Hava Kirliliğini Azaltmak için Güneş Enerjisi Projelerini Destekleyecek!

Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda BTC’nin havayı kirlettiğine dair iddialar ortaya koymuştu. Verilere göre BTC havayı o kadar kirletmese de o zamandan beri kripto para endüstrisi bu konuda temkinli olmaya özen gösteriyor.

Karbon ayak izi, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Ripple’ın sosyal etki başkanı Ken Weber, karbon ayak izini küçültmenin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

Daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak için temiz bir enerji geleceği üzerine çalışmak gerektiğine inanıyorum. Bence temiz enerjinin her sektörde büyük bir öncelik olması gerekiyor. Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi büyümeye devam ederken, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi desteklemesini sağlamak için daha temiz bir dünya ile yolumuza devam etmemiz gerekir.

Ripple tarafından finanse edilen enerji projelerinin hedefi, 1,5 milyon biyometrik tondan fazla CO2 sera emisyonunu dengelemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Nelnet, 2018 yılında güneş enerjisi girişimlerine başladı. Yenilenebilir enerji kaynaklarını finanse etmeye başladı. Nisan ayının başlarında Ripple, Consensys ve CoinShares ile birlikte Kripto İklim Anlaşması yapmıştı. Kripto para sektöründe Ripple’ın iklim konusunda en bilinçli şirketlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Daha fazla Bitcoin haberi için : Bitcoin

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar