Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53388.7
3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3135.35
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.81
5.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.7
2.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ripple ‘ın (XRP) Aktif Adres Sayısı Uçuşta

Coinmarketcap ‘te 3. sırada yer alan majör dijital varlıklardan Ripple ‘ın (XRP), aktif adres sayısı ve transfer sayısı bir hafta içerisinde ciddi bir artış gösterdi.

Clock
Paylaş
Ripple ‘ın (XRP) Aktif Adres Sayısı Uçuşta

Coinmarketcap ‘te 3. sırada yer alan majör dijital varlıklardan Ripple ‘ın (XRP), aktif adres sayısı ve transfer sayısı bir hafta içerisinde ciddi bir artış gösterdi.

Coinmetrics’in son raporuna göre Ripple ‘ın toplam transfer sayısı %20,07 oranında büyürken, toplam aktif adreslerinin sayısı da %34,1 oranında büyüdü.

Ripple ‘ın hemen arkasından gelen Ethereum ‘un (ETH) transfer sayısı %10,5 arttı. Yani Ripple ‘ın rakiplerine bu konuda hayli bir fark atmış olduğu ortada.

Büyüme oranı ile dikkati çeken Ripple ‘ın toplam aktif adreslerinin sayısının diğer major dijital varlıklardan çok daha az olduğunu da hatırlatmak da yarar var. Bu sayı, Bitcoin için 726k, Ethereum için 293k iken Ripple için şu an sadece 10,9k. Dolayısıyla Ripple ‘ın adres sayısı olarak rakiplerine pek fark attığını ifade etmek doğru olmaz ama oran olarak dikkatleri çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Fiyat Ne Durumda?

Bu verilerin yanına fiyat performansını da eklediğimiz de Ripple için 2020 yılının başından bu yana her şeyin iyi gittiği yorumunu yapabiliriz. Tabii, tüm piyasanın yılbaşından bu yana yükselişte olduğunu da unutmamak gerek; bu yükseliş sadece Ripple ‘a has değil.

Binance BannerBinance Banner

xrp muhabbit
Bazı majör dijital varlıkların aktif adres sayısı
Kaynak: Coinmetrics

Aktif Adres Sayısı Nedir?

Aktif adres sayısı, “günlük aktif adres” olarak da bilinir ve günlük olarak transfer gerçekleştiren farklı adresleri karşılar. Bu hesaba büyük borsalar dahil edilmez.

Bu Sayı Ne Kadar Önemli?

Çok önemli bir veri olmasa da, dijital varlıkların (coin/token) aktif olarak kullanımlarına dair fikir verir. Büyük borsaların bu hesaptan çıkartılması da önemli bir ayrıntıdır. Büyük borsaların birçok hareketli adresleri olduğu için onları böyle bir hesaba katmak doğru olmaz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar