BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ripple; Milyonlarca Dolarlık Sahtekârlık İddiaları Asılsız!

Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse, kendilerine karşı milyonlarca dolarlık sahtekârlık yapıldığı iddiasıyla açılan davanın asılsız olduğunu savundu.

Yayın:

-

Ripple; Milyonlarca Dolarlık Sahtekârlık İddiaları Asılsız!

Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse, kendilerine karşı milyonlarca dolarlık sahtekârlık yapıldığı iddiasıyla açılan davanın asılsız olduğunu savundu.

Pazartesi günü görülen davada, San Francisco merkezli Blockchain şirketi, davacı Bradley Sostack’in iddialarının asılsız olduğunu ve hiçbir kanıtı olmadığını savundu. Davayı ilk kez 2019 Ağustos ayında açan Bradley Sostack, şirketin milyonlarca dolar değerinde XRP için yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini ve kayıt dışı menkul kıymet sattığı iddiasındaydı. Sostack’ın davadan istediği iki sonuç var; XRP’nin federal yasalar tarafından menkul kıymet olarak tanınması ve 2017 yılından bu yana zarara uğrattıkları tüm yatırımcıların zararının karşılanması.

Ripple; Milyonlarca Dolarlık Sahtekârlık İddiaları Asılsız!

Davacı Bradley Sostack, CEO Brad Garlinghouse ile birlikte Ripple ekibi üyelerinin 2017 yılında milyonlarca dolarlık XRP satışında sahtekârlık yaptığını iddia ediyordu. Ancak bu iddiayı kanıtlayacak veyahut neden ve nasılını gösterecek delillere veya açıklamaya sahip değil.

Bu da Amerika’da sahtekârlık suçlamalarının incelenebilmesi ve dava sürecine geçilmesi için gereken iki kriterin birinden mahrum kalmasına neden oluyor. Bu durum da Ripple’ın avukatlarının eline bir avantaj geçmesini sağlıyor. Davacı, davalının iddia edilen davranışı nasıl ve neden yaptığını veyahut suç unsurunun nerede olduğunu ispatlayamazsa şikayetin ön koşulunu yerine getiremez. Yani davanın görülmesi devam edilemez. Bir de sözü edilen iddianın değiştirilmesi durumu mevcut. Davacının sürekli değişen beyanları da davanın ilerleyişini davacı açısından tehlikeye düşüren bir durum.

Hâl böyle olunca CEO Brad Garlinghouse başta olmak üzere tüm Ripple ekibi iddiaların asılsız olduğu konusunda ısrarcı. Davacının elinde XRP tutmasının veya satmasının kendi elinde olduğunu ve herhangi bir sahtekârlık söz konusu olmadığını beyan ediyorlar.

Bununla beraber daha önce mahkemenin davayı düşürmesi için teklifte bulunulmuştu. 26 Şubat’ta Ripple’ın dava reddi teklifi, Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi Hakimi Pyhllis Hamilton tarafından kısmi olarak kabul edilmişti. Ancak hâlâ kesin dava düşmesi durumu söz konusu değil.

Davalarla Başı Dertte!

Ripple’ın başı davalarla belada. Geçtiğimiz ay da Bitcoin Manipulation Abatement tarafından Sostack’in iddialarıyla aynı doğrultuda olan iddialarla dava edilmişti. Dava, “Milyonlarca dolarlık XRP satışında Kaliforniya menkul kıymet yasalarını ihlal ederek sahte reklamcılık yapmak ve yanıltıcı beyanlarda bulunmak” iddialarıyla açılmıştı.

Bir tarafta da Ripple’ın açtığı davalar söz konusu. 21 Nisan’da popüler video izleme platformu YouTube’a açtığı dolandırıcılık ve taklitçilerin durdurulmaması iddialarıyla dava açmıştı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Neo Kurucusuna Göre DeFi Popülaritesi Yeni Başladı!

Da Hongfei, DeFi’nin giderek daha çok benimseneceğini düşünüyor.

Yayın:

-

Neo

Neo kurucusu Da Hongfei, 25 Eylül’de Çin’in yapılan bir canlı yayın sırasında DeFi’nin etrafındaki popülarite azalmıyor, aksine daha yeni başlıyor dedi.

Hongfei, DeFi’ın sadece birkaç yıl içinde, geleneksel finansmanın mükemmelleşmesinin yüzlerce yıl sürdüğü süreci başarıyla tamamladığını söyledi. Hongfei, DeFi projelerinin artık her türlü finansal ürün ve hizmeti denediğini açıkladı.

Hongfei, sözlerine şöyle devam etti:

Kredi alma ve verme, merkezi olmayan borsalar, sigorta ve her türlü türev piyasa, DeFi’de yükselişte. DeFi’nin ilk aşaması ve altyapısı gayet sağlam ilerliyor ve iyi bir başlangıç sergiledi. Artık, DeFi üzerinde kurulacak ve yenileştirilecek daha fazla uygulamayı görmenin zamanı geldi.

Hongfei’ye göre DeFi, finansal arenada, kullanıcıların istedikleri zaman paraya erişmelerine olanak tanıyan yeni bir varlık türü oluşturmak da dahil olmak üzere çok sayıda yeni olasılığa ev sahipliği yapıyor. Hongfei, DeFi’nin gelecekteki ekonomik yaşam üzerine önemli bir etkisi olacağını düşünüyor. İnsanların gelecekte DeFi hizmetlerine yöneldiklerinde bankalara ihtiyaç duymayacakları öngörülmekte. Bu bahsi geçen senaryo şimdiden gerçekleşiyor olabilir.

Çin’i örnek olarak kullanan Hongfei, konu hakkında şunları söyledi:

Çinliler bunu aşağı yukarı başardılar, Alipay ile ve WeChat ile, en azından bankaya girmeden bu tür bir finansal davranışları keşfetmiş durumdalar.

Hongfei ve Binance’in kurucu ortağı He Yi, canlı yayında Neo ve Binance’in DeFi uygulamalarını aktif olarak incelediklerini açıkladı. Aktif olarak incelenen uygulamalar arasında, Neo blockchaini üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir bir DeFi protokolü olan Flamingo’dur. Protokol, kullanıcıların tüccar, staker ve likidite sağlayıcıları olarak katılmalarına izin verir. Binance, Flamingo’yu 23 Eylül tarihinde lansman havuzunda listelediğini duyurmuştu. Her iki şirkette DeFi altyapısını daha da güçlendirmek istiyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Çin’in devlet onaylı halka açık blockchaini, küresel DeFi uygulamaları ve hükümet düzenlemeleri arasında köprü kurabilecek bir yasal uyumluluk platformu oluşturma çalışıyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uzmanlara Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil!

Ethereum, DeFi için yeterli değil!

Yayın:

-

DeFi

DeFi projeleri, Ethereum blockchainine yüklenirken, uzmanlar Ethereum’un bu durumu desteklemeye henüz hazır olmadığı konusunda uyarıyor.

Bir matematikçi, eski serbest fon yöneticisi ve Avusturya menşeli Morpher‘in kurucusu Martin Froehler, Ethereum’un merkezsiz finans için sahip olduğu en iyi şey olmasına rağmen, ağın mevcut yeteneklerinin yeterli olmadığını söyledi.

Ethereum, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebiliyor ve 15 saniyelik blok süresine sahip. Ethereum’un tasarımı gereği, üstündeki projeler ile işlem yaparken Ethereum ile etkileşime giriliyor. Bu, DeFi projelerinin kitlesel benimsenmesinin önünde büyük bir engel.

Froehler, Ethereum’u en iyi merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu olarak nitelendiriyor. Anca ağda hala sorunlar olduğundan, geliştiriciler bunlara karşı koymak amacı ile çözümler aradı.

Froehler konuşmasına şöyle devam etti:

Ethereum’un sidechaini üzerinde gerçekleşen her bir hareketin kriptografi kanıtı var. İnsanlar Ethereum ihtiyaç duymadan ticaret yapabiliyor. Ayrıca herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar ve bir saniyelik işlem sürelerinin tadını çıkarıyorlar.

Pek çok endüstri üyesi, Ethereum’un DeFi popülaritesini beklemediğini düşünüyor. Hatta, yaklaşan ağ güncellemesi Ethereum 2.0 bile, merkezsiz finans hizmetine hazır değil.

Ethereum 2.0 performansı artıracaktır, ancak yüksek gas maliyetleri yeni kullanıcıları korkutabilir. Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergey Kunz, 3 Eylül’deki Decentralized Finance Marathon etkinliğinde Ethereum altyapısının merkezsiz finans için yetersiz olduğunu söyledi.

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz ancak bu ölçeklenebilir bir çözüm değil. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi parçalanmış mimariye dayalı yeni protokoller getirmeniz gerekiyor.

Aynı etkinlikte, ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, layer-2’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara açıklama karmaşıklığına ve “fonları bu kullanıcılara hemen ödeyememe riskine” dikkat çekti. Benchemled ayrıca tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmayacağını söyledi.

Ethereum blockchainin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı bir protokoldür” diyerek DeFi yanlısı yorumlar yapmaya devam ediyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.