BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Ripple (XRP)’ın Yükselişi Başladı Mı?

Ripple (XRP)’ın yükselişi sonunda devam ediyor. Uzun süredir takılı kaldığı, 0,2460 dolardaki destek noktasından hızlı bir yükseliş meydana getirdi.

Yayın:

-

Ripple (XRP)’ın yükselişi sonunda devam ediyor. Uzun süredir takılı kaldığı, 0,2460 dolardaki destek noktasından hızlı bir yükseliş meydana getirdi. Yaklaşık %8’lik bir yükselişin sonunda, çok yakın bir gelecekte 0,3000 dolara çıkması bekleniyor.

Huobi BannerHuobi Banner

Ripple Rallisi Daha Yeni Başladı!

0,2460 dolar bandında bir destek noktası oluşturduktan sonra, XRP fiyatı güçlü bir yükseliş gösterdi. Daha yüksek bir destek noktasına geçmek için 0,2500 ve 0,2550 dolar gibi birçok güçlü engeli ezdi geçti.

Ayrıca, 100 saatlik fiyatındaki hareketlenme boyunca 0,2550 dolar noktasına yakınlığı gözlenebiliyordu. Daha da önemlisi XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde birkaç kez 0,2520 ve 0,2650 dolar noktalarını geçtiği gözlenebiliyordu.

Ripple Saatlik Fiyat Grafiği

XRP 0,2700 dolar seviyesinin üstüne çıktı ve 0,2760 dolar ile 2020 yılının en yüksek değerinden işlem gördü. (05.02.2020/08:30) XRP 0,2720 dolar destek noktası olması ihtimalinde yakın zamanda başka bir yükseliş yaşayabileceği düşünülüyor.

0,2720 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkması ve başka bir noktayı destek noktası olarak kabul etmesi hâlinde, başka bir rallinin gelmesi de olasıdır. Bir sonraki direnç seviyesi de muhtemelen 0,2850 dolar seviyesi civarında olacaktır.

Uzun zamandır beklenilen Ripple (XRP)’ın yükselişi için birkaç sebep sayılabilir. Dün BitMEX yeni XRP sözleşmelerini duyurmuştu, bugün erken saatlerde RippleNet üyesi Airwallex, Visa ile ortaklığını duyurdu. Sonuç olarak, XRP yükselişini bekleyen yatırımcıların yüzü gülüyor ki zaten önemli olan da buydu.

XRP şu anda 0,279657 dolardan işlem görüyor ve %11’lik bir fiyat artışı gösterdi. (05.02.2020/09:30)*


Ne dersiniz ayı piyasasından boğaya geçiş başladı mı?
XRP yükselişi ile ilgili görüşlerinizi ve tahminlerinizi konuşmak, tartışmak veya paylaşmak istiyorsanız Telegram üzerinden bize katılabilirsiniz.

*İlerleyen saatlerde haber güncellemesi yapılacaktır!

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

XRP’de 0.12 $ Seviyeleri Tekrar Görülebilir Mi

XRP’de 0.12 $ seviyeleri tekrar masaya gelir mi?

Yayın:

-

xrp analiz

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş ile birlikte XRP 0.15 $ seviyelerinin altında en düşük seviyelerinden sonra tekrardan 0.175 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı. Fakat bu hareketi XRP tarafında bir düzeltme olarak görmek çok da doğru olmayacaktır.

Huobi BannerHuobi Banner

Yaşanan Bitcoin (BTC) yukarı yönlü hareketi ile birlikte neredeyse bütün altcoinler, Bitcoin’e eşlik ederek fiyat noktasında bir iyileşme göstermişti. 7,000 $ seviyelerine kadar bir yükseliş gösteren Bitcoin, altcoinleri de yükseliş konusunda cesaretlendirmişti.

Görüldüğü üzere halen altcoinlerin fiyatı Bitcoin fiyatı ile korale bir şekilde ilerlemekte. Bu sebeple aslında buradaki en önemli etken Bitcoin’in hangi yönder hareketini sürdüreceği. Altcoinler Bitcoin’den ayrı düşünmek mümkün görünmüyor.

Yaşanan yükselişin ardından XRP için önemli bir direnç seviyesi olan 0.16 $ seviyesi aşılmıştı. Fakat tekrar yaşanan düşüş ile birlikte 0.16 $ seviyesi güçlü bir destek bölgesi olarak çalışamadı. Ve fiyat tekrar bu seviyenin altına gitti.

Sabah saatlerinde XRP 0.151 $ seviyelerinde fiyatlanmaktaydı. Fakat bu yazı yazılırken tekrardan 0.149 $ seviyelerine gelmiş durumda. 0.16 $ seviyeleri yeniden güçlü bir direnç noktası olarak öne çıkarken, alt noktalarda ise 0.14 $ ve önemli bir destek noktası olan 0.12 $ seviyeleri gözükmekte.

XRP hareket etmek için tıpkı diğer altcoinler gibi Bitcoin’in hareketini beklemekte. Olası bir düşüşte XRP için tutunabileceği ilk nokta 0.14 $ iken daha aşağılarda 0.12 $ seviyeleri göz kırpmakta. Bildiğiniz üzere malum düşüşte XRP’den bu seviyelere kadar bir iğne gelmişti. Olası bir düşüş durumda güçlü bir destek olan 0.12 $ seviyesi parçalı alımlar için uygun gibi gözükmekte. Düşüş durumunda XRP’den bu noktadan bir tepki beklemek makul olacaktır diye düşünüyorum.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin’in Geleneksel Pazarlarla Bir Bağı Yok

Fakat şu an bir ortak noktaları var ki o da, sürekli dalgalanma durumu .

Yayın:

-

Bitcoin’in değeri piyasanın ani çöküşüyle düşmüş olabilir ancak uzun vadede iş yapar.

Huobi BannerHuobi Banner

Özetle;

  • Bitcoin ve S&P 500 ,son haftalarda önemli ölçüde bir satışa şahitlik etti.
  • Coinbase , iki finansal piyasa arasında bir ilişki olmadığını iddia etti.
  • Her iki servetinde piyasada ki dalgalanması önemli bir artış gösterdi.

Son zamanlarda fiyatı küresel borsaya paralel giden Bitcoin’in güvenlik durumu tehdit ediliyor. Birden bire stabilcoinlerde güvenlik talep eden yatırımcılarla ve nakit parayla daha riskli bir servet olarak algılanmaya başlandı.

Ancak dün yayınlanan Coinbase kripto borsası tarafından hazırlanan raporda bu durum değişiklik gösteriyor. Bitcoin’in bazen geleneksel pazarlarla korele olduğunu kabul etse de, genellikle Bitcoin oldukça farklı bir yol izliyor.

‘-1’ değeri mükemmel bir negatif ilişkiyi gösterirken ‘1’ değeri mükemmel bir pozitif ilişkiyi gösterir. Bitcoin’in S&P 500 ile tarihi ilişkisi 1.00 ile -1.00 arasında gidip geliyor. Bu da, BTC’nin tarihi boyunca büyük borsa endeksleri ile büyük ölçüde ilgisiz olduğu anlamına geliyor.

Karşılaştırmak gerekirse Coinbase, Bitcoin’in Ethereum’la oldukça fazla ilgisi varken S&P 500’ün neredeyse daima Dow Jones Industrial Average ile bağlantılı olduğunu buldu.

Fakat şu an bir ortak noktaları var ki o da, sürekli dalgalanma durumu . “S&P 500, 10 günlük değişimi ölçerek, Bitcoin’in tipik aralığına rakip seviyelere yükseldi. S&P 500 dalgalanmasının son günlerde önemli ölçüde arttığı ve BTC’nin de yükseldiği rapor edildi.”

Ama sonra borsalar 30 yılın en kötü zamanlarını yaşıyor ve Bitcoin’de son yedi yılın en kötü dönemini geçiriyorsa bu aslında bir sürpriz değidir.

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler