Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $55917.98
8.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3215.62
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.18
5.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
2.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ripple’ın CEO’su ETF’ler Hakkında Konuştu!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in ETF onayı üzerinden kripto paralar konusunda kazananları ve kaybedenleri seçtiğine inanıyor.

Clock
Paylaş
Ripple’ın CEO’su ETF’ler Hakkında Konuştu!

18 Ekim’de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Fox Business’ın bünyesinde bulunan gazeteci Charles Gasparino ile bir röportaj yaptı. Röportajda “XRP, ETF onayı alabilir mi?” sorusuna Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)‘e atıfta bulunarak:

Binance BannerBinance Banner

SEC, kripto para piyasasında kazananları ve kaybedenleri ETF onayı ile seçiyor.

Garlinghouse röportajda daha önce Elon Musk’ın büyük tartışmalara yol açtığı enerji tüketiminden bahsetti. Ripple’ın CEO’su Bitcoin’in hala çok fazla güç tükettiğini Ripple’ın bu konuda daha iyi olduğunu savundu.

Ripple’ın CEO’suna göre SEC’in Bitcoin’e öncelik vermesi enerji tüketimi konusunun pek dikkate alınmadığından bahsetti. Bununla birlikte Garlinghouse, XRP’nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğunu söylemişti. Piyasadaki çoğu coin veya çoğu blok zinciri Bitcoin’den büyük ihtimalle hızlıdır. Ripple’ın CEO’sunun böyle sözler söylemesi aslında çok bir şey ifade etmiyor. Bitcoin’in en önemli özelliği merkeziyetsizliği ve güvenlikli olmasıdır.

Ayrıca Garlinghouse, Gensler’in Ether hakkında çok fazla sessiz kalmasından endişe duyuyor. Sonuç olarak ABD’de düzenleyicinin onayını bekleyen çok sayıda Ether ETF başvurusu var.

The New York Times’ın yaptığı habere göre 19 Ekim Salı günü ProShares, BITO koduyla uzun zamandır beklenen ilk Bitcoin vadeli ETF’sini işleme açacak. Bitcoin ETF’si, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görecek.

Nisan ayında kripto varlık yönetimi firması CoinShares tarafından bir XRP değişim fonu ürünü (ETP) listelendi.

İsviçreli kripto para yöneticisi 21Shares, SEC’in Ripple’a dava açmasının ardından XRP’yi ETP ürünleri listesinden çıkarmıştı. Gasparino’ya göre Garlinghouse, XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilse bile Ripple’ın uzlaşmayacağını söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar