Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69100.01
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.19
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.7
-1.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Robinhood CEO’su 16 kez SEC ile görüştüğünü söyledi

Clock
Paylaş
Robinhood CEO’su 16 kez SEC ile görüştüğünü söyledi

Robinhood’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Vlad Tenev, CNBC’ye verdiği röportajda şirketin kripto para performansını ve SEC’nin son eylemlerini değerlendirdi.

Tenev, şirketin kripto ticaretinin ilk mali çeyrekte %224 arttığını belirtti. Ancak SEC ile yaşanan görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığını ve şirketin bu konuda 16 kez SEC ile görüştüğünü ifade etti.

728×90 muhabbit - Robinhood CEO'su 16 kez SEC ile görüştüğünü söyledi300x250 muhabbit - Robinhood CEO'su 16 kez SEC ile görüştüğünü söyledi

Kripto varlıklarının Amerikalılar için erişilebilir olmalı

Kripto varlıklarının Amerikalılar için erişilebilir olmasının önemli olduğunu vurgulayan Tenev, şirketin müşteriler için kripto paraya erişimemesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Ayrıca SEC ile yaşanan görüşmelerde şirketin iyi niyetle geldiğini ancak sonuç alamadığını belirtti.

SEC’nin yaklaşan yasal işlemlerine ilişkin bir Wells Bildirimi yayınlamasının ardından Tenev, şirketin düzenleyici kurumla çatışmasını ve kripto paraların düzenlenmesi konusundaki yaklaşımını da değerlendirdi.

Tenev, SEC’in kripto varlıklarını barındırmak için kuralları değiştirme yeteneğine sahip olduğunu ancak bunu yapmaya niyetli görünmediğini belirtti. Bu durumun, kripto varlıklarının giderek daha önemli hale geldiği bir zamanda Amerikalıların bunlara erişiminin engellenmesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar