Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66260.01
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3400.35
-0.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.09
-2.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $582.8
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Robinhood’un Kripto Para Cüzdanı İçin 1 Milyon Kişi Sırada Bekliyor!

Cüzdan; yatırımcıların dijital para birimleri ile ticaret yapmasına, göndermesine ve almasına izin verecek.

Clock
Paylaş
Robinhood’un Kripto Para Cüzdanı İçin 1 Milyon Kişi Sırada Bekliyor!

Son dönemlerin popüler ticaret uygulaması Robinhood tarafından yakın zaman önce duyurulan kripto para cüzdanına ait bekleme listesinde bir milyondan fazla müşteriye ulaşıldığı duyuruldu.

728×90 muhabbit - Robinhood'un Kripto Para Cüzdanı İçin 1 Milyon Kişi Sırada Bekliyor!300x250 muhabbit - Robinhood'un Kripto Para Cüzdanı İçin 1 Milyon Kişi Sırada Bekliyor!

CNBC’nin 21 Ekim’deki Disruptor 50 zirvesi sırasında Jim Cramer ile konuşan şirketin CEO’su Vlad Tenev, Robinhood’un kripto para alanındaki ilerlemesinden çok “gurur duyduğunu” belirtti ve firmanın son zamanlarda kullanıcılarına bir kripto para cüzdanı sağlama çabasını şu ifadelerle dile getirdi:

“Birçok insan bizden kripto para gönderme ve alma, bunları donanım cüzdanlarına aktarma, konsolide etmek için platforma aktarma yeteneğimizi soruyor. Biliyorsunuz, kripto para cüzdanları bekleme listesi şu anda bir milyondan fazla insana ulaştı, bu çok heyecan verici.”

Halihazırda Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere yedi dijital paraya ait alım satım hizmeti sunan Robinhood, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay bir kripto para cüzdan özelliğini test ettiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada yeni cüzdanın, yatırımcıların dijital para birimleri ile ticaret yapmasına, alım satım işlemi gerçekleştirmesine ve ayrıca bunların Robinhood uygulamasına girip çıkmasına olanak tanıyacağı belirtildi.  

Robinhood Büyümeye Devam Ediyor

Kripto para alanındaki faaliyetlerine yaklaşık olarak üç yıl önce başlayan şirket kısa süre içinde oldukça popüler hale geldi. Robinhood’un son çeyrekteki işlem bazlı gelirinin yarısından fazlası kripto para ticaretinden geldi. Bu oran, bir yıl önce sadece %3 civarında yer alıyordu. O dönem açıklama yapan Tenev, şu ifadelere yer verdi:

“Bir cüzdanınız olabilir, insanlara o cüzdandan cüzdanlarına kripto para gönderebilirsiniz. Teknolojide, onu varsayılan olarak küresel ve erişilebilir kılan ve onu çok ilginç kılan belirli avantajlar var.”

Yeni cüzdanlar, müşterilerin dijital paralarını tek bir hesapta birleştirmesine izin verecek. Müşteriler daha sonra diğer cüzdan adreslerine kripto para ticareti yapabilecekler. Şirket tarafından başlatılacak olan bu uygulama zaten rakipler arasında yer alan Coinbase  ve Gemini tarafından halihazırda kullanılmaya devam ediyor.

Bir Robinhood temsilcisi konu hakkında yaptığı açıklamada cüzdanların bazı kullanıcılar için bu ay piyasaya sürüleceğini ve 2022 yılında ise tüm kullanıcılara açılacağını duyurdu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar