Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65152.73
-0.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3547.73
-0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.81
-1.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.1
-0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Robinhood’un Yanı Sıra Reddit Ve Citadel De İfade Verecek!

18 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan sanal duruşmada Robinhood’un yanı sıra Reddit, Citadel ve Melvin Capital’in ifade vereceği açıklandı.

Clock
Paylaş
Robinhood’un Yanı Sıra Reddit Ve Citadel De İfade Verecek!

GameStop olayı sadece Robinhood için değil, Reddit ve Citadel için de sıkıntılı bir durum hâline geliyor. 18 Şubat 2021 tarihinde Robinhood CEO’su Vlad Tenev’in, Amerika Birleşik Devletleri Finansal Hizmetler Komitesi (House Financial Services Committee) önünde ifade vereceği açıklanmıştı.

18 Şubat tarihinde gerçekleşecek sanal duruşmada, perakende ticaretin, hisse senedini Ocak ayı başında 20 doların altındayken ay sonunda nasıl 340 dolara çıktığı araştırılacak.

Ocak ayının ortalarında Reddit üzerinde organize olan yatırımcılar, Robinhood üzerinden GameStop hisselerinden satın almıştı. Zamanla WallStreet karşıtı bir harekete dönüşen organizasyon WallStreetBets adını alarak farklı varlıklar için de organize alımlar düzenlemişti.

Durumun farkına varan komisyonsuz ticaret uygulaması Robinhood, yatırımcıların GameStop ve WallStreetBets tarafından hedeflenen diğer hisse senetlerine satın alma sınırlaması getirmişti. Bununla birlikte Hedge Fund şirketi Citadel’in, Robinhood ile çıkar ilişkisi içerisinde olduğu ortaya çıkarken, Melvin Capital fiyat artışı nedeniyle GameStop’un short pozisyonlarını kapatmak zorunda kalmıştı.

Robinhood’un yanı sıra Citadel, Melvin Capital ve Reddit’in CEO’ları, GameStop gibi son zamanlarda “anormal” bir şekilde gerçekleşen hisse senedi alım satımlarıyla alakalı olarak 18 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan sanal duruşmada Amerika Birleşik Devletleri Finans Hizmetleri Komitesi’ne ifade vermek üzere çağırıldı.

Duruşmaya Citadel CEO’su Ken Griffin, Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Melvin Capital Management CEO’su Gabriel Plotkin, Reddit’in Kurucu Ortağı Steve Huffman ve Reddit kullanıcısı Keith Gill katılacak.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

728×90 muhabbit - Robinhood'un Yanı Sıra Reddit Ve Citadel De İfade Verecek!300x250 muhabbit - Robinhood'un Yanı Sıra Reddit Ve Citadel De İfade Verecek!
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar