Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66624.43
0.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249
1.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.17
0.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.7
0.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Romanya’da Bir Üniversite Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!

Global kripto benimsemesi tüm hızıyla devam ediyor!

Clock
Paylaş
Romanya’da Bir Üniversite Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!

Romanya’da bir devlet üniversitesi, öğrencilerin ücretlerini kripto para ile ödeyebileceğinin müjdesini verdi.

Lucian Blaga University of Sibiu‘nun (LBUS), çarşamba günü yaptığı duyuruya göre, kurum Temmuz ayından itibaren 11.000’den fazla öğrencisi için kripto ödeme yöntemlerini yürürlüğe koymayı planlıyor. Öğrencilerin, Elrond’un EGLD’sini kullara giriş ücretlerini ödeyebileceği belirtilmiş durumda.

728×90 muhabbit - Romanya'da Bir Üniversite Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!300x250 muhabbit - Romanya'da Bir Üniversite Kripto ile Ödeme Kabul Edecek!

Üniversite Rektörü Sorin Radu, “Üniversitemiz toplumun ve yerel iş hayatının bir destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Elrond ile ortaklığımız, bu stratejimizin bir parçasıdır.” Dedi.

2019’da Binance Launchpad‘de başlatılan Elrond, Transilvanya da 400.000’den fazla çalışana sahip ve ekip genel olarak yerel üniversitelerden mezun. Proje, gelecekte LBUS ile araştırma da dahil olmak üzere başka işbirlikleri yapmayı planladığını da söyledi.

Temmuz ayında uygulanan mevzuata göre, kripto para alım satımı sağlayan borsaların, Romanya’da faaliyet göstermeleri halinde yetkilendirilmeleri gerekiyor. Romanya’da dijital varlıkları işleyen birçok kripto kullanıcısının KYC gereksinimlerini içeren ve hem yerel hem de yabancı AML hükümlerine uyan borsaları kullanması gerekiyor.

Elrond, geçtiğimiz yıl ERD tokenini EGLD’ye çevirmesi ile önemli değişikliklere kapı araladı. An itibarıyla EGLD’nin fiyatı son 24 saatte %13 artarak 231 $’a kadar yükseldi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar