Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58966.2
4.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.56
2.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.77
1.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $401.4
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Rus Kripto Para Borsası Livecoin Kapanıyor!

Rus borsa, kepenkleri kapatıyor!

Clock
Paylaş
Rus Kripto Para Borsası Livecoin Kapanıyor!

Rus kripto para borsası Livecoin, Aralık 2020’nin sonlarında operasyonlarını aniden durdurduktan sonra, platformun kapatılacağını duyurdu.

Livecoin’in ana sayfasında yer alan bilgilere göre, borsa, 2020’nin sonlarında sunucularında yaşanan bir saldırı sebebi ile mali ve teknik zararlar dolayısıyla faaliyetlerine devam edemiyor. Livecoin, 16 Ocak tarihinde, resmi Twitter hesabından platformun kapatıldığını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Livecoin, müşterilerine “kalan paralarını ödemek” istediğini ve kullanıcılardan doğrulamayı tamamlamak adına e-posta yoluyla borsa ile iletişime geçmeleri gerektiğini söyledi. Prosedürü tamamlamak adına, kullanıcıların kullanıcı isimlerini ve platforma kayıt tarihlerini belirtmeleri gerekmekte.

Rus kripto borsası, geri ödeme taleplerinin 17 Mart 2021’e kadar kabul edileceğini belirtti fakat konu hakkında ayrıntılı bilgi vermekten kaçındı. Ayrıca Livecoin’in söylediklerine göre, 17 Mart 2021’den sonra yapılan yeni talepler, kabul edilmeyecek.” Borsa, müşterilerine ne zaman geri ödeme yapacaklarını ise açıklamadı.

Livecoin ayrıca kullanıcıları, yanlış bilgiler yayan ve insanları dolandırmaya çalışan resmi olmayan Livecoin sohbet grupları konusunda uyardı. Livecoin, resmi internet sitelerinin tek resmi kaynağı olduğunu söyledi ve ekledi; “Bu gruplar yüksek risk teşkil etmekte. Çünkü Livecoin’in resmi bir sohbet grubu mevcut değildir.”

Bildiğiniz gibi Livecoin, borsanın tüm sunucularının kontrolünü kaybetmelerine sebep olan bir saldırıya maruz kaldığını söyleyerek 24 Aralık’ta işlemlerini durdurmuştu.

Olayda, bilgisayar korsanları Livecoin’in altyapısını ele geçirmeyi ve borsadaki fiyatları anormal derecede yüksek değerler ile değiştirmeyi başardı. Bununla beraber Livecoin üzerinde BTC’nin değeri 300.000 $’a kadar ulaştı fakat BTC’nin gerçek değeri o esnalarda 24.000 $ civarındaydı.

Bu arada, bazı kullanıcılar gizlilik endişeleri sebebiyle kişisel verilerini Livecoin’e göndermeyi reddetti. Platformun anonim bir kullanıcısı, borsanın kullanıcılardan, kimlik fotoğrafı, ikamet bilgileri, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, borsadaki ilk işlemleri ile ilgili bilgiler ve platformda kullanılan cihazlar gibi detayları istediğini belirtti.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar