Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64672
-0.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3454
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.5
-2.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.8
-0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya, Kamu Görevlilerinden Kripto Para Varlıklarını Bildirmelerini İstiyor!

Putin, kamu görevlilerinin sahibi oldukları kripto paraları bildirmelerini gerektiren yasayı imzaladı.

Clock
Paylaş
Rusya, Kamu Görevlilerinden Kripto Para Varlıklarını Bildirmelerini İstiyor!

Yayımlanan bir habere göre Rusya, kamu görevlilerinin sahip oldukları kripto para varlıklarını bildirmelerini isteyen yasa tasarısını onayladı.

Yerel haber ajansı TASS tarafından 10 Aralık tarihinde yayımlanan bir habere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus kamu görevlilerinin kripto para yatırımlarına ait bilgileri 30 Haziran 2021‘e kadar açıklamalarını zorunlu kılan bir kararname imzaladı.

728×90 muhabbit - Rusya, Kamu Görevlilerinden Kripto Para Varlıklarını Bildirmelerini İstiyor!300x250 muhabbit - Rusya, Kamu Görevlilerinden Kripto Para Varlıklarını Bildirmelerini İstiyor!

Resmi olarak yayımlanan kararnamenin, Rusya’nın Dijital ve Finansal Varlıklar Üzerine (DFA) adlı federal kripto para yasası ile ilgili yeni tedbirler öngördüğü bildirildi. Yapılan açıklamada görevlilerin bu bilgileri yetkililer tarafından oluşturulan bir form’a doldurmaları isteniyor. Hazırlanan yeni form, yetkililerin dijital varlığın adı, edinme tarihi, elde tutulan varlıkların toplam tutarı gibi verileri gibi bilgileri açıklamasını isteyen bilgiler içeriyor. Bunun yanında yapılacak olan beyanların, kripto para birimi ve yetkililere, eşlerine ve reşit olmayan çocuklarına ait dijital varlıkların tüm bilgilerinin belirtilmesi de isteniyor. Yayımlanan yeni kararnamede tüm bu bildirim istemlerinin 1 Ocak 2021 tarihinde başlayacağı da ayrıca belirtiliyor.

Tepkiler Gelmeye Başladı

Yani kararnamenin Rus kripto para ekosistemi üzerinde olumlu gelişmeler sağlayacağını düşünen bazı yerel kripto para yatırımcıları olsa da bu durumun tam tersini düşünen bir kitle de şimdiden oluşmuş durumda.

Konu ile ilgili olarak kripto para borsası EXMO’nun iş geliştirme başkanı Maria Stankevich, yaptığı bir açıklamada kararnamenin, resmi kuruluşun istisnasız sıradan vatandaşlar kadar uyumlu olacağını gösterdiğini söyledi.

Stankevich, bunun yanında kripto para vergi raporlama başarısızlıkları için cezai sorumluluk içeren önerilen kripto para düzenlemeleri hakkında oluşan olumsuz geri bildirim dalgasının da olabileceğini dile getirerek şu açıklamayı yaptı:

“Bu girişimin harika olduğunu düşünüyorum çünkü bu uygulama meydana gelebilecek tüm dezavantajları yeniden düzenlemeye zorlayabilir.”

Yayımlanan bu yeni düzenleyici girişim, Rusya’nın 1 Ocak 2021’de DFA’yı uygulamaya başlatmasından önce geliyor.  Hatırlanacağı üzere, hükümet tarafından daha önce alınan bir karar ile Rusya’da kripto paralar için yasal statü sağlanması kararlaştırılmıştı. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar