Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64263.99
-3.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.57
-8.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.37
-8.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.7
-3.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı: Kripto Para Ticaretini Yasaklamayacağız!

Rus yatırımcılar, kripto para ticaretinin yasaklanmayacağına artık emin olabilirler.

Clock
Paylaş
Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı: Kripto Para Ticaretini Yasaklamayacağız!

Salı günü gazetecilere konuşan Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusya hükümetinin kripto para işlemlerine veya ticaretine herhangi bir yasak getirme planı olmadığını söyledi.

Rusya’daki yatırımcılar, rahatlıkla kripto paralarını veya dijital varlıklarını kripto para borsalarında ticaretini yapabilecek ve kripto para cüzdanlarını kullanabilecek.

728×90 muhabbit - Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı: Kripto Para Ticaretini Yasaklamayacağız!300x250 muhabbit - Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı: Kripto Para Ticaretini Yasaklamayacağız!

Çin gibi katı yasaklar uygulanmasa bile Moiseev, kripto para ödemelerinin yasağının hala devam ettiğini de vurguladı ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Kripto para ödemelerinin yasak olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte vatandaşlar, Rusya dışında kripto para ticaretini yapabilir ve kripto para cüzdanlarını kullanabilir. Şimdilik yeni düzenimiz bu şekilde ve böyle kalacağına inanıyorum.

2020 Temmuz’da Rusya, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir yasa çıkardı. Yasayla beraber Rusya’da kripto paralarla ödeme yapmak yasaklandı.

Vladimir Putin’in basın sözcüsü olarak görev yapan Dmitry Peskov, Rusya’nın Bitcoin’i yasal para birimi olarak görmeye hazır olmadığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Moiseev, kripto para ödeme yasağının kalkması durumunda kripto paraların Rusya’ya finansal açıdan bir tehdit oluşturacağını söyledi.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar