Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64961.87
1.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3136.71
2.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.88
2.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.6
1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Uluslararası İşlemlerde Kripto Para Kullanımına İtiraz Etmiyoruz!

Yetkili,

Clock
Paylaş
Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Uluslararası İşlemlerde Kripto Para Kullanımına İtiraz Etmiyoruz!

Rusya Merkez Bankası’nda görevli, kıdemli bir banka yetkilisi kısa süre önce yaptığı açıklamada, uluslararası ödemeler için kripto paraların kullanımına izin vermeye açık olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Uluslararası İşlemlerde Kripto Para Kullanımına İtiraz Etmiyoruz!300x250 muhabbit - Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Uluslararası İşlemlerde Kripto Para Kullanımına İtiraz Etmiyoruz!

Merkez Bankası’nda Başkan Yardımcısı olan Ksenia Yudaeva gazetecilere verdiği bir demeçte şu ifadelere yer verdi:

“Prensipte, uluslararası işlemlerde kripto para birimi kullanımına itiraz etmiyoruz.”

Ancak bu açıklamasına rağmen Yudaeva, düzenleyici otorite olarak, Bankanın, Rusya’da kripto paraların düzensiz bir ortamda kullanılmasını finansal bir tehdit olarak görmeye devam ettiğini belirtti.

“Hâlâ ülke içinde, özellikle Rusya’nın finansal altyapısında kripto para biriminin aktif kullanımının vatandaşlar ve kullanıcılar için büyük riskler oluşturduğuna inanıyoruz. Ülkemizde bu risklerin oldukça büyük olabileceğine inanıyoruz.”

Bilindiği üzere Rus finansal otoriteleri, Merkez Bankası’nın daha önce kapsamlı bir yasaklama çağrısı yapmasıyla, ülkenin kripto para pazarını ve dijital para birimlerinin kullanımını nasıl düzenleyeceğiyle aktif bir şekilde ilgileniyor. Ülkedeki farklı kurumlar ve milletvekilleri arasında bir fikir birliğine varılamamasına rağmen, tartışmalar uzun süredir devam ediyor.

Ancak bazı kurumlar ise kripto para kullanımının ülkeye fayda sağlayacağını belirttiği açıklamaları bulunuyor. Son olarak Maliye Bakanlığı kısa süre önce, kripto para birimlerinin uluslararası ödemeleri düzenlemek için kullanılmasına izin verilmesinin gerektiğini iletti. Bakanlık, açıklamasında, Moskova’nın birkaç Rus bankasını küresel finans ağından koparan Batı yaptırımlarının etkisine karşı, kripto paraların Rusya’ya yardımcı olacağını söyledi.

Rusya SWIFT - Rusya Merkez Bankası Yetkilisi: Uluslararası İşlemlerde Kripto Para Kullanımına İtiraz Etmiyoruz!
Rusya SWIFT

Bu konuda da açıklama yapan Yudaeva, Batı’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımların bir sonucu olarak bankaların artık bol miktarda döviz likiditesine sahip olması nedeniyle azaldığını söyledi.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar