Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68523.99
-0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3908.88
3.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.84
-2.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.8
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya, Stablecoin Projesi İçin “Dost” Ülke Hükümetleri İle Çalışma Başlatıyor!

Hükümetin, dolar ve euro kullanımından kaçınmak için bir uzlaşma platformu oluşturmaya çalıştığı belirtildi.

Clock
Paylaş
Rusya, Stablecoin Projesi İçin “Dost” Ülke Hükümetleri İle Çalışma Başlatıyor!

Rusya Maliye Bakanlığı’nın, sınır ötesi stablecoin tabanlı bir ödeme platformu oluşturmak için “dost” ülkelerin hükümetleriyle birlikte çalışmaya başladığı bildirildi. 

Rusya devlet haber ajansı TASS tarafında kısa süre önce yayımlanan bir haberde, Maliye Bakan Yardımcısı Alexey Moiseev, hükümetin ABD doları ve euro kullanımından kaçınmak için bir uzlaşma platformu oluşturmaya çalıştığı belirtildi.

728×90 muhabbit - Rusya, Stablecoin Projesi İçin "Dost" Ülke Hükümetleri İle Çalışma Başlatıyor!300x250 muhabbit - Rusya, Stablecoin Projesi İçin "Dost" Ülke Hükümetleri İle Çalışma Başlatıyor!

Maliye Bakanının, Rus hükümetinin, muhtemelen Çin, Beyaz Rusya ve Kuzey Kore de dahil olmak üzere, kendisi ve dost ülkeler arasında platformu yürürlüğe koymak için ek düzenlemeler getirmesi gerekeceğini söylediği bildirildi.

Moiseev, verdiği röportajda ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda ülkelerle geliştirmekte olduğumuz temelde takas platformları olan bu platformlarda kullanılacak karşılıklı olarak kabul edilebilir tokenize araçlar sunuyoruz. Sabit kripto paralar, genel olarak tanınan bazı araçlara sabitlenebilir, örneğin, değeri ilgili tüm taraflar için net ve takdir edilebilir olan altın.”

Rusya Yaptırımlar İle Mücadele Ediyor

Bilindiği üzere Rusya, bu yılın başlarında Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ABD ve Avrupa Birliği tarafından uygulanan ağır yaptırımların hedefi haline geldi.

AB, mart ayında birçok Rus bankasını Dünya Çapında Bankalar arası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT), mesajlaşma sisteminden çıkarmayı planladığını duyurdu. Ayrıca, ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi, özel olarak belirlenmiş vatandaşlar listesine birkaç Rus kuruluşunu ve vatandaşını ekledi.

Rusya SWIFT - Rusya, Stablecoin Projesi İçin "Dost" Ülke Hükümetleri İle Çalışma Başlatıyor!

Ukrayna’daki savaşın ortasında, raporlar Rus yetkililerin uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimleri kullanmayı araştırdığını ortaya koyuyor.

Temmuz ayında Başkan Vladimir Putin, dijital varlıkları yasaya uygun olarak yasaklayan bir yasa tasarısı imzaladı, ancak ülkenin merkez bankasının sınır ötesi ödemeler için kripto para kullanmayı düşündüğü belirtiliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar