BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Rusya’da Yasadışı Kripto Kullanımına Yüklü Ceza

Rus Hükümeti, usulsüz kripto para kullanımını affetmiyor.

Yayın:

-

Rusya'da

Rus politikacılar, yasadışı kripto kullanımı yapan vatandaşlar için 7 yıla varan hapis cezası ve yüklü miktarda para cezası içerikli bir kanun teklifi önerdi.

Bir Rus kanalı olan RBC’nin bildirdiğine göre, idari ve cezai suç yasalarınca, işbu kanun taslak adı altında kabul edildi. Fakat an itibariyle bir kanun olarak kabul edilmiş değil.

Değişken Ceza Oranı

Önerilen cezaların oranı, dijital paralarla yapılan yasadışı işlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişim göstermesi planlanıyor. Bu durumda cezai işlem gören vatandaşlara 20.000 ila 400.000 ruble arasında para cezasıyla karşı karşıya kalacağı öngörülüyor. işbu suçu işleyenler eğer tüzel kişilik ise, ceza miktarı 100.000 ila 1 Milyon ruble aralığında değişiklik gösterecek.

Bu cezalar bir takım durumlarda iki katına çıkacak. Örneğin, dijital para birimlerinin yasadışı bir şekilde ticaretini yapmak ve Rus toprakları içinde kayıtsız dijital para basmak gibi suçlar fazladan ceza alacak.

Bu eylemler vatandaşlar, kuruluşlar ve devlete zarar verecek boyuta ulaşırsa, 5 yıla kadar ağır iş cezası veya 7 yıl hapis cezasıyla sonuçlanacak.

Ayrıca Rusya’da kripto paraların nakit olarak satın alınması ve bu birimlerin Rus banka hesaplarına aktarılması ile ilgili cezalarda var.

Kripto Para Şirketleri Başka Yerlere Taşınacak

Rusya Kripto-Ekonomi ve Blockchain Birliği Başkanı Yuri Pripachkin’e göre, yeni yasa paketinin esasında kripto para birimlerine tam olarak bir yasak olarak nitelendirdiğini söyledi. Ayrıca Rus işletmecilerin gelecekte bu tarz teknolojilerden yararlanamayacağını belirtti.

Yeni kanunların gelişiyle beraber, Rusya içindeki kripto para şirketlerinin bölgesel bir göç kararı almaları bekleniyor.

Görünüşe göre Rus hükümeti kendi elleriyle dijital ekonomi sektörüne at gözlüğü takmayı düşünüyor.

Rusya’da son zamanlarda kripto paralar ile ilgili somut adımlar atılıyor. Fakat geçtiğimiz yıllardan bu yana Rus hükümeti kripto para birimlerinin dostu mu yoksa düşmanı mı olduğuna karar veremiyordu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.