Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65594.75
-1.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3521.01
-1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.67
-4.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.7
-1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Rusya’ya Yönelik Yaptırımlarda Kripto Paralar da Var!

Avrupa komisyonu Şubat ayında birkaç Rus bankasını SWIFT sınır ötesi ödeme ağından çıkaracağını duyurmuştu.

Clock
Paylaş
Rusya’ya Yönelik Yaptırımlarda Kripto Paralar da Var!

Avrupa Komisyonu, Ukrayna Rusya savaşında kripto paralarla Rusya’ya yapılan yardımları engellemek için yeni bir yaptırım getireceğini açıkladı.

Avrupa Komisyonu, 9 Mart 2022 Çarşamba günü bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Rusya, ona uygulanan yaptırımlardan kaçmak için Belarus devletinden faydalanabilir. Avrupa Komisyonu, bu durumun önüne geçmek için yeni yaptırımlar getirebilir.

728×90 muhabbit - Rusya'ya Yönelik Yaptırımlarda Kripto Paralar da Var!300x250 muhabbit - Rusya'ya Yönelik Yaptırımlarda Kripto Paralar da Var!

Avrupa Komisyonu ve Kripto Paralar

Avrupa Komisyonu, kripto paraları devredilebilen mülk kapsamına girmesinden dolayı, kripto paraları kullanarak sağlanan kredilerin önüne geçmek istediğini açıkladı.

Avrupa komisyonun 2022 Şubat ayında birkaç Rus bankasını SWIFT sınır ötesi ödeme ağından çıkaracağını duyurdu.

Avrupa Parlamentosu Ekonomi ve Parasal İşler Komitesi de 14 Mart 2022 tarihinde AB’deki kripto paralar için yeni bir düzenleme getirmek için oylamaya gidecek.

Hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Avrupa Birliği, Rusya’nın dünyaya karşı verdiği ekonomik savaştan sıyrılmak için dijital para birimlerine yönelebileceğini ima etti.

Joe Biden Kripto Paralarla İlgili Kararnameyi İmzaladı!

9 Mart 2022 Çarşamba günü ABD Başkanı Joe Biden, devlet kurumlarının kripto para politikasını koordine etmesini, konsolide etmesini ve ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi hakkında araştırma yapılmasını gerektiren bir kararname imzaladı.

İlginizi Çekebilir: Merkez Bankası Dijital Para Birimi Nedir ?

Devlet organlarının eylemlerine ek olarak; fast food zinciri McDonald’s, Visa ve Mastercard gibi büyük kredi kartı şirketlerine kadar özel işletmeler, Ukrayna’daki duruma yanıt olarak Rusya’daki faaliyetlerini tamamen durduracaklarını açıkladılar. Kripto para borsası Binance 8 Mart Salı günü, şirketlerin kararı nedeniyle Rusya’da verilen iki büyük kredi kartından artık ödeme alamayacağını açıkladı.

Rusya Ukrayna Kirpto Para - Rusya'ya Yönelik Yaptırımlarda Kripto Paralar da Var!
Rusya Ukrayna Savaşı

Singapur, Rusya’ya Yaptırım Uygulayan İlk Güneydoğu Asya Ülkesi Oldu!

Singapur, ilk kez Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin onayı olmadan başka bir ülkeye yaptırım uyguladı. Singapur, Rusya’nın Ukrayna’ı işgali etmesi nedeniyle Rusya’ya karşı bunu yapmaya hazırlandığını bildirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Singapur gibi küçük bir devlet için alınan bu aksiyonlar teorik bir ilke değildir. Daha çok bu tehlikeye karşı önlem almak veya karşı çıkmaktır.

Bu nedenle Singapur, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını şiddetle kınadı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar