Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67040.01
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3493.84
-0.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.31
10.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.3
0.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

RyanAir’in CEO’su Bitcoin’e Yatırım Yapmam Dedi!

RyanAir’in CEO’su dolandırıcılıklardan bıkmış!

Clock
Paylaş
RyanAir’in CEO’su Bitcoin’e Yatırım Yapmam Dedi!

Büyük bir havayolu şirketi olan RyanAir’in CEO’su Michael O’Leary, Bitcoin konusunda oldukça negatif.

Son zamanlarda The Times’a konuşan O’Leary, Bitcoin’i bir ponzi şemasına benzetti ve yatırımcılara Bitcoin’den kaçınmalarını tavsiye etti:

728×90 muhabbit - RyanAir'in CEO'su Bitcoin'e Yatırım Yapmam Dedi!300x250 muhabbit - RyanAir'in CEO'su Bitcoin'e Yatırım Yapmam Dedi!

Bir ponzi şemasına eşdeğer olduğuna inandığım Bitcoin’e asla ve asla yatırım yapmam. Sağduyu sahibi herkese bu yanlış yatırım aracını görmezden gelmelerini ve Bitcoin’den bir veba gibi kaçınmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

O’Leary, bir promosyon kampanyasında onayını aldığını iddia eden açık bir kripto dolandırıcılığı olan “Bitcoin Lifestyle”a atıfta bulundu.

Sahte bir haber kuruluşunda yer alan sahte bir haber makalesi, Late Late Show’daki bir röportajda O’Leary’nin Bitcoin planı ile ne kadar para kazandığını göstererek sunucu Ryan Tubridy’yi şok ettiğini iddia etti.

Dolandırıcı kampanyasına göre, National Ireland Bank’ı şovu aramaya yönlendirmek ve yayınlanmasını engellemeye çalışmak yeterliydi.

Ama sorun şu ki, National Ireland Bank diye bir banka yok.

Kripto para birimi dolandırıcılığını teşvik etmek için varlıklı ve ünlü kişilerin imajını kullanmak, potansiyel “yatırımcılar” arasında güvenlilik elde etmek için çok yaygın bir taktiktir. Nisan ayının başlarında gelen bir habere göre, bir Bitcoin ticareti dolandırıcılığı, Sussex Dükü ve Düşesi Prens Harry Charles Albert David ve Meghan Markle’ın onlar ile çalıştığını iddia etti.

Mart ayında ise, Janet Jackson’ın milyarder eski kocası Wissam Al Mana, Facebook’tan kripto dolandırıcılığını teşvik eden reklamlar için kimin ödeme yaptığını açıklamasını istedi.

Görünüşe göre, bu tür dolandırıcılıklar RyanAir’in CEO’sunun kafasını karıştırmış. Bu haberlere dayanacak olursak, bu tür işlerle hiç ilgilenmemiş insanların kandırılması gayet normal. Elbette insanların herhangi bir varlığa yatırım yaparken iyice araştırması gerekmekte.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin bir ponzi şeması mı, yoksa Michael O’Leary yanılıyor mu?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar