Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67150
-0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3456.44
-1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.95
1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Samsung, Akıllı TV’ler için NFT Platformunu Duyurdu!

Kullanıcılar, Samsung akıllı TV üzerinden NFT’lere göz atıp, alım-satım işlemi yapabilecek!

Clock
Paylaş
Samsung, Akıllı TV’ler için NFT Platformunu Duyurdu!

Samsung, Twitter üzerinden akıllı TV’ler için yapacağı yeniliklerden bahsetti.

Elektronik devi Samsung, değiştirilemez token (NFT) platformuna bağlanabilen yeni bir akıllı TV serisini ortaya çıkardı. Pazartesi günü yapılan duyuruya göre; Samsung’un Micro LED, Neo QLED ve The Frame gibi 2022 akıllı TV’leri, NFT platformuna bağlanabilecek ve kullanıcılar platform üzerinden NFT satın alma ve satma işlemi yapabilecek.

Şirket konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

NFT’lere olan talebin artmasıyla beraber yapılan işlemlere yeni bir çözüm getirmek istedik.

Samsung, NFT platformuna bağlanabilen ilk akıllı TV’lerini yakın zamanda tanıtmayı hedefliyor. Hangi blok zincirlerini destekleyeceği konusunda henüz bir açıklama yapmayan Samsung, izleyicilerin kanepeden ayrılmadan NFT’lerle işlem yapmalarını sağlayacak.

Samsung yaklaşık 1-2 ay önce NFT ve metaverse projelerine yatırım yapmıştı. Geçen hafta başka bir oyun projesine yatırım yapan Samsung, metaverse ve NFT piyasasıyla aktif olarak ilgileniyor.

Samsung dışında birçok şirket, NFT dünyasına adım atmaya devam ediyor. Temmuz 2021’de Coca-Cola, hayır amaçlı bir NFT projesinde yer almıştı. Bununla birlikte ödeme devi Visa, bir ay önce yaklaşık 150.000 $ karşılığında bir CryptoPunk NFT’si satın almıştı.

NFT ve metaverse projeleri yatırım aldıkça büyümeye devam ediyor. Blockchain oyun şirketleri, geçen yıl bir milyar dolardan fazla yatırım topladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar