Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63524.55
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3060.17
5.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.23
13.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.6
3.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Şanghay Serbest Ticaret Bölgesinde Sınır Ötesi Ödemeler İçin Conflux Ağı Kullanılacak!

Çin, digital yuan’ın sınır ötesi ticaret işlemlerini Conflux ağı ile test edecek.

Clock
Paylaş
Şanghay Serbest Ticaret Bölgesinde Sınır Ötesi Ödemeler İçin Conflux Ağı Kullanılacak!

Çin’in 5 yıllık kalkınma planının bir parçası olarak Şanghay, Çin’deki küresel serbest ticaret ve nakliyenin merkezi odak noktası olma yolunda ilerliyor. Hatta bölge, temmuz ayında Çin Hükümeti, tarafından digital yuan ile serbest ticareti keşfetme iznini aldı ve böylece Çin’de digital yuan ile pilot ticaret yapan tek serbest ticaret bölgesi oldu.

728×90 muhabbit - Şanghay Serbest Ticaret Bölgesinde Sınır Ötesi Ödemeler İçin Conflux Ağı Kullanılacak!300x250 muhabbit - Şanghay Serbest Ticaret Bölgesinde Sınır Ötesi Ödemeler İçin Conflux Ağı Kullanılacak!

Lingang’ın Pilot Serbest Ticaret Bölgesi ayrıca, temmuz ayında serbest sermaye girişlerini ve çıkışlarını ve yuan’ın serbest döviz kurunu test etmek için Çin Merkez Bankası tarafından da onaylandı. Üst düzey bir üretim ve nakliye merkezi olarak belirlenen bölge ayrıca Tesla’nın Gigafactory’sinin yanı sıra Siemens ve General Electric üretim tesislerine de ev sahipliği yapıyor.

Bu gelişmeler sonrasında ise Şanghay, Conflux’un merkezsiz blok zinciri altyapısını, şehrin Lingang Pilot Serbest Ticaret Bölgesi’nde digital yuanı test edecek. Açıklamaya göre bu yeni girişim, Conflux ve devlete ait Şanghay Denizcilik Üniversitesi tarafından kurulan yeni Şanghay ShuTu Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek. 

Bilindiği üzere Conflux, üçüncü nesil bir kamu zinciri olarak kabul ediliyor. Oldukça hızlı işlemler yapabilen sistem, performans bakımından saniyede 3000’den fazla işlem gerçekleştirebiliyor.

Yeni Pilot Çalışmanın Amaçları

Gerçekleştirilecek olan bu yeni girişimin amaçları arasında belirlenen uygulamalar ise şu şekilde:

  • Conflux üzerine kurulu digital yuan için uluslararası ödeme kanalı inşaatının keşif ve uygulamasını yürütmek
  • Blockchain ağında, kendi keşiflerini ve teknolojik avantajlarını birleştirerek, serbest ticaret finansal blok zinciri standart sisteminin inşasına öncülük etmek veya katılmak
  • Nakliyede blok zinciri teknolojisi standartlarını oluşturmak ve yeni nakliye ekolojisini şekillendirmek
  • Endüstri ve kurumsal başarıları tam olarak sağlamak için teknolojik ekoloji geliştirmek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Shanghai Maritime Universitesi’nden Song Baoru, yeni girişim hakkında şu ifadelere yer veriyor:

“Bu iş birliğini bir başlangıç ​​noktası olarak almayı, teknoloji ve kaynaklarda her iki tarafın avantajlarından tam anlamıyla yararlanmayı, yeni bölgenin gelişimini yakından takip etmeyi, ileriye dönük olarak güçlendirmeyi umuyoruz. Amacımız, nakliye blok zinciri teknolojisinin uygulama alanını genişletmek ve yeni nakliye ekolojisinin şekillenmesine yardımcı olmak.”

Conflux Network Hakkında

Conflux Network, yeni bir DApp, finans ve Web 3.0 dünyası için açık bir protokoldür. Hızlı ve güvenli bir halka açık blok zinciri olan Conflux Network, yeni nesil merkezi olmayan ticareti desteklemek için Proof of Work ve bir Tree-Graph yapısını birleştiriyor. Conflux Network, merkezi olmayan açık kaynak teknolojileri geliştirerek sınır ötesi iş birliğini teşvik etmek için çeşitli küresel bir ekip tarafından denetlenmektedir.

Daha fazla Conflux Haberi için: Conflux Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar