Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51505.04
1.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2989.87
2.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.73
2.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.7
1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Scam Kripto Para Borsası Tespit Edildi!

Sahte kripto para borsası, Balina Alarmına (Whale Alert) takıldı!

Clock
Paylaş
Scam Kripto Para Borsası Tespit Edildi!

Sahte kripto para borsası, Balina Alarmına (Whale Alert) takıldı!

Whale Alert her zaman kripto para balinalarını yakalayacak değil ya, bu sefer de sahte kripto para borsasını tespit etti. Whale Alert, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yakaladığı sahte kripto para borsası transferini yayınladı.

Binance BannerBinance Banner

Scam alert’e düşen kripto para alım satım platformunun raporu da paylaşıldı.

sahte kripto para borsası tespiti

Raporda 2020 Mayıs ayından beri sahte kripto para borsasının 53.297 dolarlık bir kazanç elde ettiğine yer veriliyordu.

Ayrıca trademarketoption.com sitesinde trade yapmayı geçin, siteye girişlerin bile tehlike arz ettiği belirtildi. Sadece siteye girerek bile kişisel bilgilerinizin çalınabileceği veyahut bilgisayarınıza kötü niyetli yazılımın bulaşabileceği konusunda bilgilendirme de yapılıyor.

19 Haziran tarihinden beri Whale Alert yeni uygulaması, Scam Alert’i etkin bir şekilde kullanıyor. Şu zamana kadar Elon Musk adına giveaway düzenleyen sahtekârlar gibi birçok scam örgüt konusunda scam alarmı verildi.

scam raporu elon musk

Twitter gibi sosyal medya platformlarında kendisini Elon Musk gibi ünlü isimler olarak tanıtarak, çekiliş yapacağını ve kripto para, araba gibi ödüller vereceğini ifade ederek katılım için cüzi bir miktarda kripto para talep ediyor. Ardından çekilişi yapmıyor veyahut yaptığı çekilişi yan hesabı kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından yapılan bir açıklamada Türkiye’de de aynı şekilde Elon Musk olduğunu iddia ederek çekiliş düzenleyen iki hesap kapatılmıştı.

Scam Alert’in radarına takılan başka bir scam deü sahte kripto para borsası arbitragecrypto.org oluyor. Bu tip sahte kripto para borsaları genelde çok iyi şekilde dizayn edilmiştir. Tamamen profesyonelce ve iyi tasarlanmış gibi gözüken sahte kripto para borsaları genelde yüksek likidite ve başlangıç bonusları vaat eder. Ancak kripto para yatırımcıları bir şeylerin ters gittiğini para çekene kadar anlayamaz. Çünkü para çekme işlemini yapamaz.

Scam Alert hiç şüphesiz ki kripto para dünyasındaki sahtekârları ortaya çıkarmakta güzel bir iş yapıyor. Giderek artan sahtekârlarla mücadele için başka araçların da yakın zamanda kripto para dünyasına sunulacağı konusunda umut veriyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar