BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

SEC Bu Sefer de Enigma’nın Peşinde!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 yılındaki ICO’su yüzünden Enigma’nın peşinde.

Yayın:

-

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 yılındaki ICO’su yüzünden Enigma’nın peşinde.

Merkeziyetsizliğe ve gizliliğe önem veren Enigma, çoğunlukla MIT (Massachusetts Institute of Technology) mezunlarından oluşuyor.

19 Şubat tarihli açıklamaya göre, Enigma’nın 2017 yılındaki ICO’su ve kaydı alınmamış menkul kıymetler teklifleri nedeniyle SEC’in radarına yakalandı. Enigma’nın SEC ile anlaştığı bildirildi. Anlaşmaya göre Enigma fonları zarar gören yatırımcılara geri iade edecek, tokenlarını menkul kıymet olarak kaydedecek, periyodik olarak SEC’e rapor verecek ve ceza olarak 500.000 dolar ödeyecek.

Enigma’nın En Büyük Fonlanması 2017 Yılındaydı

Enigma, 2017 Eylül’ünde 45 milyon dolarlık ENG tokenı satarak ICO satışlarını bitirmişti. Son açıklamalara göre SEC, ENG tokenlarını menkul kıymet olarak sınıflandırdı ve ICO sırasında tokenlarından hiçbir başvuru alınmadığının altını çizdi.

SEC’in açıklamalarının yanı sıra Enigma tarafından kamuya sunulmuş bir açıklama mevcut ancak Enigma’nın kurucu ortağı Can Kısagün’den henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Enigma, kurucularından birinin Türk olması açısından Türkiye için önemli bir örnek olmaktadır. Bununla beraber kurucu ortağı tanımak, Enigma hakkında bilgi edinmek için daha önce YouTube sayfamızda bizimle bir söyleşi yapmış olan Can Kısagün’ü dinleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ripple MoneyGram’daki Hisselerinin Üçte Birini Satıyor!

Ripple ödeme yapmıyor, satış yapıyor! 2019 yılından beri ilk kez MoneyGram’a ödeme yapmayı değil, hisselerini satmayı seçti.

Yayın:

-

Ripple ödeme yapmıyor, satış yapıyor! 2019 yılından beri ilk kez MoneyGram'a ödeme yapmayı değil, hisselerini satmayı seçti.

Blockchain ödeme şirketi Ripple, 2019 yılında yatırım yaptığı havale devi MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık üçte birine veda ediyor. Cuma günü ortaya çıkan bir Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporuna göre Ripple, 31 Mart 2021 tarihine kadar 4 milyona kadar MoneyGram hissesini kendisi adına satması için ismi verilmemiş bir finans kurumuyla anlaşmış.

4 milyon MoneyGram hissesinin yanı sıra 2,3 milyon hissesi olan, 5,9 milyon hisse alma hakkı bulunan Ripple’ın toplam 8,2 milyon hisse garantisi de mevcut. Yani toplam hisse açısından bakıldığında Ripple, MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık %33’ünü satıyor.

Bu, Ripple’ın MGI (MoneyGram International) yatırımından bazı kazançlar elde etmek için, tamamen mantık çerçevesinde verilmiş mali bir karardır. Hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun bir yansıması değildir.

Rıpple sözcüsü, the block

Mali açıdan bakıldığında, Ripple’ın oldukça mantıklı bir karar verdiği anlaşılıyor. 2019 yılı Haziran ayında her biri 4,10 dolar olan MoneyGram hisseleri şu anda yaklaşık olarak 7,45 dolardan işlem görüyor. Yani yaklaşık olarak %80’lik bir kazanç söz konusu.

Ayrıca sözcünün, satıştan sonra MoneyGram’da önemli bir hissedar olmaya devam edecekleri söylediği bildirildi. 200’den fazla ülke ve bölgede aktif olan şirketin, küresel ödemelerde önemli bir yeri olduğunu da ekleyen sözcü, “Bir yıldan biraz daha uzun bir süre içerisinde inanılmaz bir ilerleme kaydettik ve sınır ötesi ödemeler için MoneyGram ile birlikte çalışmaya devam etmek istiyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Ripple’ın 2019 yılından beri sistemlerini kullanmak karşılığında ödeme yaptığı MoneyGram’ın hisselerini satışa çıkardığının ortaya çıkması kripto para dünyasında özellikle XRP yatırımcıları arasında büyük yankı yarattı. Şu zamana dek sürekli ödeme yaptığı şirketten hisse satışıyla Ripple’ın kârlı bir iş planladığı aşikâr ama bu satışın ardındaki sebep hâlâ bilinmezliğini koruyor.

Daha fazla Ripple haberi için: Ripple Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

F1 Delta Time: İlk Pist Satışı!

NFT’ler ile F1 pisti sahibi olmak ister misiniz?

Yayın:

-

F1

F1 takvimindeki en ikonik cadde pistlerinden biri olan Circuit de Monaco’nun bir bölümü için uzun zamandır beklenen ilk pist satışının zamanı geldi de çattı!

F1 Delta Time’daki Circuit de Monaco, göz alıcı prensliğin atmosferi, stili ve prestijine uygun olarak 3D olarak özenle tasarlandı.

Circuit de Monaco Hakkında

Monaco pisti, sollamak için çok az bölgeye sahip, yoğun ve zorlu bir pisttir. F1 tarihçesine bakacak olursak geçmiş sezonların çoğunda, sıralama turlarında birinci gelen pilot genellile Monaco yarışının kazananı olmuştur. Yani anlayacağınız, Monaco’da sıralama turları hayati bir önem taşır. Agresif pilotlar, dar virajlarda iyi yol tutuşu yakalayanlar ve sınırlı düzlüklerden olabildiğince yararlananlar burada başarıya koşuyor.

Pist NFT’lerini Tanıyalım

F1 Delta Time’ın en önemli unsurlarından biri, oyunun tüm temel varlıklarının NFT olmasıdır. Ve bu varlıklar pistleri de içeriyor! Diğer oyun NFT’lerinden farklı olarak, pistler, oyuncuların REVV formunda kazanabilecekleri ödüller olarak oyunda yer ediniyor.

Pist sahipleri, pistlerinde gerçekleşen tüm oyun ücretlerinin ve stake durumlarını pay alır. Yani bir pist sahibiyseniz, tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp yarışı izlemek.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Pist Tokenomisi

Pistler, kısmı sahipliği temsil eden birden çok bölüme ayrılmış durumda. Her bir bölüm F1 Delta Time’daki diğer varlıklara benzer bir nadirlik seviyesine sahiptir. Diğer F1 Delta Time varlıklarının aksine, pist bölümleri, Rare’den Apex’e doğru sıralanır. Bu sıralama, pist bölümünün nadirliği, kullanılabilirliğini ve kazanç potansiyelini tanımlar.

Pist Bölümleri: Tedarik ve Kazanç Yapısı

F1 Delta Time pist bölümleri dört seviyeye ayrılmıştır: Apex, Legendary, Epic ve Rare.

Not: Apex, en nadir seviyedir.

Bir parkurun herhangi bir bölümüne sahip olmak, sahibine bu pistteki tüm aktivitelerden otomatik olarak orantılı pay hakkı verir. Bu paya, o pistte düzenlenen tüm yarışlar için giriş ücretlerinin Pist kazançları ve Elit Etkinlikler sırasında bu pistte düzenlenen tüm yarışlardan gelen Elit Getirileri (REVV Stake gerektiren özel etkinlikler) de dahildir.

Oyun Ücretleri

Tahmin edebileceğiniz üzere, F1 Delta Time’daki oyunlarda REVV cinsinden ödenen bir giriş ücreti mevcut. Ayrıca, bu giriş ücretleri ile beraber bahis getirileri de sisteme eklenmiş durumda. Bu arada, Elit Etkinlikler için herhangi bir giriş ücreti yoktur, fakat kullanıcıların REVV Stake etmesi şarttır.

Monaco Müzayedesi

Bildirilenlere göre Pist NFT’leri, sınırlı satışlar, nadir ödüller ve müzayede yolu ile satışa sunulacak. İlk pist satışı 1929 REVV fiyatı ile açık artırmaya başlatılacak. Bu pist tahmin edebileceğiniz gibi Monaco olacak.

Açık artırma, listeleme sonrasında üç gün boyunca devam edecek ve en yüksek teklifi veren, pistin yeni sahibi olacak. Açık artırma, 29 Kasım 2020 tarihinde saat 02:00’da (GMT) www.F1DeltaTime.com üzerinden başlayacak.

Apex Araç Müzayedesi

Yaklaşan Formula 1 Rolex Sakhir Grand Prix dolayısıyla, “Bahrain Edition 2020” adı altında bir Apex aracı, 1 Aralık 2020’de saat 02:00 (GMT)’de F1 Delta Time’ın internet sitesinde açık artırmaya girecek. Apex aracın başlangıç fiyatı ise 2,004 REVV olarak belirlenmiş. Ayrıca tahmin edebileceğiniz üzere bu müzayede 3 gün boyunca devam edecek. Belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise, bütün açık artırmalar sadece REVV Token ekonomisi ile çalışacak. Yani başka bir token ile açık artırmaya katılamazsınız.

Bildirilenlere göre, Bahrain Edition 2020 aracının dış görünümü sedefli renk profiline sahip, ışıltılı, dairesel kırvımları ile Bahreyn kıyı şeridini temsil edecek. Tasarımın tamamlanması, Bahreyn’in etkileyici gece silüetinden esinlenerek neon renkler ile gerçekleşmiş.

REVV Token Hakkında

REVV Token, Animoca Brands’in resmi para birimi olarak kullanılıyor. Şu anda REVV Token’in en önemli kullanım alanlarından biri, yukarıda bahsettiğimiz gibi oyun varlıklarının NFT’ye dönüştürülüp satılması.

Ayrıca, REVV ekosistemi, Formula 1 haricinde içinde, nispeten yeni bir oluşum olan Formula E’yi ve Moto GP’yi de barındırıyor.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.